Sergey Kovalev ohlásil přesun z polotěžké váhy do křížové!

Bývalý trojnásobný šampion a aktuální světová dvojka polotěžké váhy Sergey „Krusher“ Kovalev (34-4-1, 29 KO) ohlásil přesun o váhovou kategorii výše. Šestatřicetiletý Rus zřejmě bude žhavým kandidátem na post povinného vyzývatele šampiona WBO.

Šestatřicetiletý ruský „Krusher“ Sergey Kovalev odboxoval celou svoji profesionální kariéru v polotěžké váze, kde první titul získal v roce 2013. Tehdejšího šampiona WBO Nathana Cleverlyho zlikvidoval technickým knockoutem ve čtvrtém dějství. O rok později přidal i tituly WBA a IBF vítězstvím nad americkou legendou Bernardem Hopkinsem. Bohužel na pás WBC nikdy nedosáhl, jelikož dohoda s tehdejším držitelem tohoto titulu Adonisem Stevensonem byla v nedohlednu. V roce 2016 a 2017 pak přišly sporné prohry s neporaženým Američanem Andre Wardem. Rodák z Kopějsku však svoje snažení nevzdal a ihned získal zpět do držení titul WBO.

O ten jej v roce 2018 připravil skvělý Kolumbijec Eleider Alvarez, ale pouze na jeden rok. Kovalev následnou odvetu zvládl na jedničku a opět usedl na svůj trůn, ze kterého jej sesadil v minulém roce nejlepší boxer napříč všemi vahami Saul „Canelo“ Alvarez. Aktuálně je titul WBO opět volný, jelikož hvězdný Mexičan míří zpět do super střední, respektive střední váhy. Jenže WBO s Rusem nepočítá a do mini turnaje zapojila Ramireze, Alvareze, Vlasova a Salamova. Bývalý trojnásobný šampion se tedy rozhodl přejít o váhovou kategorii výše, kde by se měl stát žhavým adeptem na post povinného vyzývatele šampiona WBO, který vzejde ze souboje Glowackého s Okoliem. Ovšem zatím není známo kdy, kde a s kým se „Krusher“ utká v rámci nového váhy.