Sergey Kovalev: Nemám problémy s údery na tělo. S Wardem to byly rány pod pás!

Aktuální král polotěžké váhy a šampion WBO Sergey „Krusher“ Kovalev (34-3-1, 29 KO) se docela zlobil, když se jej novináři celkem často ptali, jestli nebude mít problémy s údery na tělo.

Všechno to začalo v roce 2017 při druhém střetu s fenomenálním boxerem Andre „S.O.G.“ Wardem (32-0-0, 16 KO), který jako první dokázal ruského válečníka zdolat a hned dvakrát. Jenže právě při druhém souboji dokázal Kovaleva dokonce ukončit před limitem, což v té době bylo naprosto nemyslitelné. Slabinou ruského šampiona se ukázaly být údery na spodek, přes které se zkušený Američan dokázal prosadit a duel v osmém kole ukončit. Ovšem je potřeba říct, že Ward své údery mířil až příliš nízko, což měl sudí Tony Weeks jednoznačně řešit napomenutím.

Stejného názoru je i šestatřicetiletý rodák z Kopějska. Tomu se ani trochu nelíbí, že si všichni myslí, že je náchylný na údery na tělo, což je vyloženě devízou jeho dalšího soupeře Saula „Canelo“ Alvareze (52-1-2, 35 KO). „Nevím, proč si všichni myslí, že jsou pro mě problémem údery na tělo. Proč? Nikdy jsem takovým úderem neprohrál, tak kde se berou takové prohlášení?“ – Zlobil se Kovalev. Jeden z novinářů mu však velice rád připomněl odvetu s Andre Wardem. „Byla to rána pod pás, takže to rozhodně nebyl legální úder na tělo. Už jsem to říkal po zápase a říkám to znovu, Andre Ward vyhrál nelegálním úderem pod pás.“ – Zlobil se dál šampion, jenž si rozhodně nemyslí, že by body shoty byly jeho slabinou.