Šéf sportovní komise se vyjádřil ke zranění Badou Jacka!

Jako co-main event, před hlavní událostí Pacquio vs. Broner, vystoupili dvě talentované polotěžké váhy Marcus Browne (23-0-0, 16 KO) a Badou Jack (22-3-2, 13 KO). V sázce byl prozatímní titul mistra světa WBA a eliminace v rámci organizace WBC, které vévodí Oleksandr Gvozdyk.

Celý tento duel ovšem zastínil střet hlavami v kole číslo sedm. Švéd žijící v Las Vegas si z něj odnesl obrovský cut, který se mu otevřel přes celé čelo. Diváci se v tomto rozdělili na dva tábory. Jeden tábor je názoru, že cut byl už příliš veliký a ringový sudí společně s lékařem měli duel ukončit. Druhý tábor naopak pochválil Tonyho Weekse za to, že duel pustil dál a nechal oba borce v bitvě pokračovat. K celé situaci se vyjádřil i sám šéf sportovní komise NSAC, která na souboje v MGM Grand dohlížela.

„ Mohu Vás ujistit, že jsme měli v ringu jednoho z nejlepších a nejzkušenějších rozhodčích na celém světě. K tomu na souboj dohlížel výborný neurochirurg pan Capanny, který má praxi v oboru přes třicet let. Oba svědomitě monitorovali toto tržné zranění a byly připraveni kdykoliv duel ukončit.“ – Prohlásil Bob Bennett. I sám švédský válečník se ke svému zranění vyjádřil na facebookovém profilu. “ Děkuji všem fanouškům za podporu. Ten cut byl ošklivý, ale již jsem v pořádku. Gratuluji Marcusi Brownovi, který dnes odboxoval skvělý zápas. Bez ohledu na tu tržnou ránu, byl dnes tím lepším mužem. Jsem bojovník a nikdy nepřemýšlím o tom, že bych to vzdal, i když jsem si neuvědomoval závažnost té rány.“ – Napsal Švéd na svůj facebook.