Scott Quigg dostal jedenáctikolové bití od Carrolla a nyní přemýšlí o důchodu!

Bývalý šampion WBA super bantamové váhy Scott Quigg (35-3-2, 26 KO) nezvládl o víkendu vyhrocenou domácí bitvu s Jono „Celtic Warrior“ Carrollem (18-1-1, 4 KO) a nyní vážně přemýšlí od definitivním konci kariéry.

Box je hodně zajímavý sport v tom, že někdo zkrátka dokáže bojovat na vrcholu i do čtyřiceti let a někdo končí kariéru po třicítce. Tím druhým případem je bývalý regulérní šampion WBA super bantamové váhy Scott Quigg. Jednatřicetiletý rodák z Bury dosáhl absolutního vrcholu v letech 2013-2015. V roce 2016 přišla těsná prohra s Carlem Framptonem. Brit se následně pokoušel znovu nastartovat kariéru, což se mu i povedlo třemi výhrami v řadě, ale na začátku roku 2018 přišla opět prohra s Oscarem Valdezem. Šestnáct měsíců dlouhá pauza a přechod ze super bantamové váhy do super pérové jen odstartoval začátek konce.

Dílo zkázy totiž o víkendu dokonal sedmadvacetiletý Ir Jono Carroll, který klasicky bojuje v super pérové váze a prohrál pouze s bývalým šampionem IBF Tevinem Farmerem. Rodák z Dublinu naprosto převyšoval svého soka ve všech aspektech boje a dominoval od samotného začátku až do úplného konce. Jeho timing, síla a rychlost byly na Quigga příliš velké sousto a byť je Brit pouze o čtyři roky starší, tak vedle Carrolla vypadal jako úplný důchode. V jedenáctém dějství se na to již nemohl dívat roh britského válečníka a do ringu raději vhodil ručník.

„Dnes večer jsem prohrál s lepším mužem. Kondice nebyla problém, ale můj timing byl problém. Viděl jsem všechny mezery v jeho obraně, ale nemohl jsem toho využít. Moje ruce nebyly tak rychlé, jak bych potřeboval. Jsem realista. Tohle byl souboj o všechno a já potřeboval dnes večer vyhrát. Už nedosáhnu toho, čeho jsem kdysi dosáhl. Porazil jsem mistry světa, vyprodal arény a pokud tohle má být konec, tak všem moc děkuji.“ – Prohlásil zklamaný Quigg.

To sedmadvacetiletý Carroll měl důvod k radosti, jelikož vítězství nad bývalým šampionem jej vystřelí opět k bitvám o titul. „Byl jsem tady, když Scott porazil Kika Martineze. To Scott byl jeden z mých idolů, protože bojoval fantasticky.“ – Ocenil soupeře rodák z Dublinu. „Tyto měkké pěsti přece jen mají trošku síly. Věděli jsme, že pokud moje údery nebudou dostatečně silné, tak Scott jimi bude procházet a trestat mě. To jsme nechtěli a díky bohu se to povedlo.“ – Dokončil své vyprávění „Keltský válečník“, který zřejmě nyní poputuje za další titulovou bitvou v super pérové váze.