Saunders rozebral Isufiho a stal se šampionem WBO. Joyce knockoutoval Ustinova!

Na Lamex Stadium dominovaly britské hvězdy. Billy Joe Saunders dal školu boxu odolnému Shefatu Isufimu a stal se šampionem WBO v super střední váze. Joe Joyce si přišel pro devátý knockout.

Billy Joe Saunders (28-0-0, 13 KO) vs. Shefat Isufi (27-4-2, 20 KO) – Devětadvacetiletý „SuperB“, Billy Joe Saunders, ukázal prvotřídní školu boxu, když rozebral stejně starého rodáka ze Srbska, Shefata Isufiho, byť ten jím dokázal v šestém dějství otřást, ale rozjetého Brita nezastavil. Ten pracoval, jak potřeboval. Isufiho zasahoval dlouhými kombinacemi, které perfektně časoval, převyšoval jej v rychlosti, timingu, ale také pohybem po ringu a tělem. O verdiktu tedy nebylo žádných pochyb. Bodový sudí se jednomyslně shodli na vítězi v poměru 120-108, 118:110 a 117:111 a novým šampionem WBO v super střední váze se stal rodák z Hatfieldu. „Můžu opět boxovat 13.7.2019. Nebojoval jsem naplno, spíš to pro mě byl sparing. Moc bych si přál sjednocující souboj s Callumem Smithem, bohužel on má jiné plány.“ – Prozradil po boji Saunders s pásem WBO kolem pasu.

Joe Joyce (9-0-0, 9 KO) vs. Alexander Ustinov (34-4-0, 25 KO) I další britská hvězda slavila svůj triumf. Třiatřicetiletý stříbrný medailista z olympijských her a aktuální světová jednatřicítka těžké váhy, Joe Joyce, si připsal již devátý knockout v řadě. „Juggernaut“ se poprvé představil v ringu s novým trenérem Adamem Boothem, který v minulosti vedl například Davida Haye. Ovšem žádná změna se na rodákovi z Londýna nepodepsala. Dál působí velice pomalým dojmem, byť jeho síla se zpochybnit nedá, ale na špičku divize se nechytá rychlostně. Bitva dvou obrů tedy působila dost utahaně již od prvního kola. Dvaačtyřicetiletý Rus dokázal, že jeho nejlepší léta jsou nenávratně pryč a připsal si třetí porážku v řadě, když jej Joyce sundal ve třetím kole hodně tvrdým hákem.