Saul Alvarez se vrátí do střední váhy, ale trilogii s Golovkinem nechce!

Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO) oznámil, že po listopadovém souboji se Sergeyem „Krusher“ Kovalevem (34-2-1, 29 KO) se vrátí do střední váhy, ale o souboj s Gennady „GGG“ Golovkinem (39-1-1, 35 KO) zájem nemá.

„Není důvod, abych šel s Golovkinem opět do ringu. Bojovali jsme dvakrát. První souboj skončil remízou a ve druhém se vše vyjasnilo. Musím pokračovat dál ve své cestě a hledat nové výzvy.“ – Rozpovídal se devětadvacetiletý Mexičan. „Neplánuji s ním třetí zápas. Nechci jej ani letos, ani příští rok. Golovkin se musí vydat vlastní cestou a nemůže se pořád ohlížet na mě.“ – Dokončil své povídání aktuální vládce střední váhy.

Jenže Alvarez zapomíná na jednu zásadní věc. Při podpisu smlouvy se streamingovým gigantem DAZN souhlasil i s doložkou o trilogii s hvězdným Kazachem a navíc pokud bude chtít sjednotit střední váhu, tak se zřejmě střetu s Golovkinem nevyhne. Sedmatřicetiletý rodák z Karagandy se totiž střetne na začátku října se Sergeyem „The Technician“ Derevyanchenkem (13-1-0, 10 KO) a v jejich souboji bude uvolněný pás IBF. Ten pás, který byl Alvarezovi odebrán za neplnění povinností.