Saul Alvarez se pravděpodobně kvůli koronaviru vrátí do ringu až v září!

Celosvětová epidemie koronaviru nadále mění plány promotérů. Většina galavečerů se totiž bude muset přeplánovat a výjimkou zřejmě nebude ani střet Saula „Canelo“ Alvareze (53-1-2, 36 KO) s Billym „Superb“ Joe Saundersem (29-0-0, 14 KO).

Oba borci se měli utkat 2.5.2020 v lasvegaské T-Mobile Aréně, kde si to měli rozdat o titul WBO super střední váhy, jenž patří neporaženému britskému borci, ale epidemie koronaviru zřejmě změní plány promotérů. Podle neoficiálních zákulisních informací se Saul Alvarez a Billy Joe Saunders setkají v ringu až v září. Ohroženy jsou i další akce na všech kontinentech a ve všech zemích. Například stáj Matchroom Boxing musela zrušit i naplánovaný galavečer v Itálii, ovšem tam je to zcela pochopitelné s ohledem na italskou situaci.

Eddie Hearn se ale obává, že bude muset také posunout naplánované galavečery na britské půdě, kde jsou hlavními hvězdami Dillian Whyte, Alexander Povetkin, Oleksandr Usyk, Dereck Chisora a dokonce je v ohrožení i červnová obhajoba krále těžké váhy Anthonyho Joshuy s Kubratem Pulevem. Každopádně pokud se vyplní nejhorší možný scénář, tak se veškeré eventy přesunou na zářijové termíny. Stejně tak se spekuluje o souboji hvězdného Mexičana s britským šampionem. Ti by se měli podle všeho utkat až v září. Uvidíme tedy, jak se celá situace vyvine, ale příliš růžově to nevypadá.