Saul Alvarez přišel o pás IBF. Nedomluvil se s Derevyanchenkem a DAZN jej tlačí do souboje s Andradem!

Tým okolo mexické hvězdičky, Saula „Canelo“ Alvareze (52-1-2, 35 KO), nebyl schopen dokončit jednání v rámci souboje s povinným vyzývatelem Sergeyem „The Technician“ Derevyanchenkem (13-1-0, 10 KO) a devětadvacetiletý král střední váhy tedy přišel o titul IBF.

Tým okolo mexické superstar se tak moc snažil vyhnout souboji s Gennady „GGG“ Golovkinem (39-1-1, 35 KO) až na to doplatil ztrátou titulu IBF. Původně se měl král střední váhy a vůbec první držitel titulu „Franchise Champion“ Organizace WBC utkat s ruským bohatýrem Sergeyem „Krusher“ Kovalevem (33-3-1, 28 KO), ale šestatřicetiletý šampion WBO polotěžké váhy si řekl o hodně víc peněz, než jaké mu nabídl promotér mexického šampiona, Oscar De La Hoya. Kovalev se tedy nakonec rozhodl raději pro souboj s Anthonym Yardem, který se uskuteční 24.8.2019 v Čeljabinsku.

Canelo ostrouhal, ale na poslední chvíli se ještě snažil zachránit situaci povinnou obhajobou se Sergeyem Derevyanchenkem, ale ani to se nezdařilo a zástupci DAZN jsou hodně naštvaní. Alvarez totiž podle smlouvy měl absolvovat duel s Golovkinem, ze kterého se tak moc chtěl vykroutit a tak moc chtěl DAZN přesvědčit, že najde lepšího a lukrativnějšího soupeře, až nakonec nemá žádného soupeře a ještě přišel o pás IBF. Nyní mu zástupci dali nůž na krk a krále střední váhy hodlají předhodit do sjednocovacího souboje s Demetriusem „Boo Boo“ Andradem (28-0-0, 17 KO). O uvolněný pás IBF by si to měl rozdat již zmíněný třiatřicetiletý Ukrajinec a jeho soupeřem zřejmě bude druhý muž světového žebříčku střední váhy, Gennady Golovkin.