Saul Alvarez deklasoval Jacobse na body a dál vládne střední váze!

Šampion WBA a WBC ve střední váze, Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO), přidal do sbírky další pás organizace IBF, když ve dvanácti kolech zdolal na body Američana, Daniela „Miracle Man“ Jacobse (35-3-0, 29 KO).

Na tento souboj čekal celý svět a hlavně vyprodaná T-Mobile Aréna v Las Vegas. Na mexický svátek Cinco de Mayo se vrátil do ringu král střední váhy, Saul Alvarez, aby se postavil nepříjemnému americkému válečníkovi, Danielu Jacobsovi. Dvaatřicetiletý rodák z New Yorku sliboval o čtyři roky mladší hvězdě válku, ta se mu ovšem nepovedla. Úvod do celého zápasu se lépe povedl Alvarezovi, který v celém duelu dominoval svým pohybem, timingem a skvělou přesností.

Jacobs se snažil pracovat z ústupu a trefovat čisté údery, ale nemohl zkrátka najít recept na dobře se pohybujícího soupeře, takže většina jeho pokusů skončila dost nepřesně. V pátém dějství to začalo vypadat na jednostranný souboj. V sedmém dějství se šampion IBF pokusil zvrátit souboj otočením gardu, což Alvarez opět skvěle odhadl a začal ještě více pracovat na pohybu trupem a hlavou. V následných kontrech zase využíval svůj precizní timing. Jenže Američan se přece jen dokázal trefit z kontru, byť Mexičanem výrazně neotřásl, tak mu vzal vítr z plachet.

Od sedmého dějství to byla opět bitva Jacobse, který sešlápl plyn a jal se nahánět mladšího rivala. Canelo začal vypadat unavený a těžko se dostával zpět do zápasu. Mexická hvězda se chytla až v jedenáctém dějství, kdy dokázala duel strhnout na svoji stranu. Bodový verdikt zněl jasně, 116-112 a 2×115-113 pro Saula Alvareze. „Je to opravdový šampion. Musím před ním smeknout. Dneska to byl velký duel. Mám pocit, že jsem udělal pro vítězství dost, ale musím se podívat na záznam a vše zhodnotit.“ – Prohlásil zklamaný Jacobs. „Je to skvělý nepříjemný soupeř, ale v zápase jsem neměl žádnou slabou chvilku, žádný problém. Věděl jsem, že vyhraji.“ – Prohlásil spokojeně nesporný král střední váhy, který měl již v držení tři tituly mistra světa. Na otázku ohledně trilogie s Golovkinem odpověděl. „ Hledám jen ty největší zápasy a s ním to mám již uzavřené. Pokud chce souboj, tak ho dostane. Porazil jsem ho jednou a porazím ho znovu.“