Saul Alvarez by rád bojoval se Sergeyem Kovalevem!

Saul „Canelo“ Alvarez (51-1-2, 35 KO) odhalil, že by letos moc rád zkusil i polotěžkou váhu. Osmadvacetiletý Mexičan by se rád potkal v jednom ringu s ruskou mlátičkou Sergeyem „Krusherem“ Kovalevem (33-3-1, 28 KO).

Teprve začátkem února zdolal v odvetě svého kolumbijského soka Eleidera Alvareze a získal zpět do moci titul WBO polotěžké váhy. Po tomto zápase se o Kovaleva doslova strhla bitka. Najednou jej chce do ringu ruské duo Beterbiev, Bivol, ale i britský mladík Anthony Yarde. Nyní se o pětatřicetiletého „Krushera“ přihlásil i šampion střední i super střední váhy, Saul Alvarez. O sedm let mladší rodák z Guadalajary má momentálně naplánovaný souboj s americkým „Miracle Manem“ Danielem Jacobsem. Jejich souboj by se měl odehrát 4.5.2019 v lasvegaské T-Mobile Aréně a půjde zde hned o tři tituly střední váhy.

„Sleduji kariéru Sergeye Kovaleva již dlouhé roky a bylo by pro mě skvělé s ním bojovat. Cítil jsem se opravdu skvěle v super střední váze, takže bych si chtěl vyzkoušet i tu polotěžkou. Nemám v úmyslu tam setrvávat, ale jen si vyzkoušet souboj s jedním z šampiónu. Teď se samozřejmě soustředím na Daniela Jacobsem, ale chtěl bych zkusit získat další pásy i vyšších hmotnostních kategorii.“ – Sdělil svoje plány médiím šampion tří váhových kategorií. Uvidíme, jak se celá situace vyvine, protože je stále ve hře i možná odveta s kazašským knockoutérem Gennady „GGG“ Golovkinem.