Sandra Mašková jde do klece!


Vítězka světových her v Polsku Sandra Mašková podepsala smlouvu s organizací XFN a poprvé nastoupí do klece 7. prosince v pražské O2 aréně a proto jsme si pro Vás připravili rozhovor!

Ještě stále neutichl mediální hukot ohledně tvého vítězství na světových hrách v Polsku, bylo to pro Tebe největší vítězství kariéry?
„Největší vítězství to bylo rozhodně. Světový hry jsou nejvyšší soutěž, který jsem jako amatér v kickboxu mohla dosáhnout. Navíc mi tenhle triumf otevřel spoustu dveří pro můj další rozvoj. Za obrovský vítězství považuji to, že je teď díky tomu mediálnímu hukotu náš malý sport vidět 😊 Cítím zodpovědnost za to, abych kickbox předvedla v tom nejlepším světle“.

Ještě máš před sebou mistrovství světa, kde by si ráda svou dominanci určitě potvrdila. Je těžké se neustále držet v TOP formě mezi takto velkými turnaji?
„Rozhodně to těžký je. Zápasy na takový úrovni často závisí na tom, jakou nohou vstane sportovec z postele. My jsme po celý rok cílili přípravu právě na World Games a v současný chvíli se moje tréninková příprava orientuje naprosto jiným směrem, na zápas XFN. Přibíráme tudíž tréninky na zemi, kterou jsem teď nejela tak 4 měsíce kvůli focusu na Světový hry. Na mistrovství světa tak nebudu nastupovat v TOPový kickboxový formě, půjdu si tam pinknout pro radost, a když cinkne medaile, bude to super“.

Sandra Mašková

Nyní přichází další výzva v podobě MMA a to přímo na prestižním XFN. Proč ses rozhodla pro klec?
„Rozhodla jsem se proto, že v kickboxu jsem dosáhla nejvyššího možného vrcholu. Vyšší soutěž než Světový hry prostě není. Jasný, bylo by supr si rovnou čtvrt roku potom to prvenství obhájit, ale přišla nabídka na spolupráci s XFN, tak jsme si řekli – proč to neurychlit. MMA je pro mě teď nová challenge“.

Co ti řekl tvůj trenér Alois Škeřík ohledně touhy zápasit v kleci nebo to snad byl přímo jeho nápad?
„Trenér do mě začal vandrovat už před rokem, že prej „Sandro, sežeň si trenéra na zem, musíme se posunout dál.“ Moje první reakce byla něco ve stylu že „nikdy za nic na světě“ :D, ale pak jsem uposlechla, a oslovila Michala Hořejšího, protože vede hodiny MMA u nás v Tiger teamu, a já byla moc pohodlná na to, abych vymýšlela, za kým bych mohla jezdit 😀 Prostě jsem čapla, co bylo zrovna při ruce, a musím říct, že to byla nejlepší volba, co jsem mohla udělat. S Michalem jsme teda začali trénovat zem, ale zároveň mě hodně posunul po psychický stránce. Za uplynulou úspěšnou zápasovou sezónu vděčím právě jemu. Naučil mě pracovat s mojí největší slabinou, s mojí hlavou „😊

Kam se bude nyní ubírat tvá kickboxerská kariéra? Budeš se věnovat jak kicku tak MMA nebo se teprve rozhodneš podle toho jak tvůj zápas v prosinci dopadne?
„No můj MMA debut rozhodně ukáže, jestli na klec vůbec mám :D. Čím jsem si jistá je to, že amatérský kickbox se nechystám opustit. Chovám k němu notnou dávku loajality. Vychoval mě, utvořil mě, udělal mě takovou, jakou jsem. A hlavně mám ráda ty lidi, mezi kterýma se pohybuji. Cítím se být součástí kickboxerský komunity, a nechci se toho vzdát 😊 A navíc, teď mám šanci tenhle sport, byť trošku, zviditelnit a přispět naopak já jemu. Takže, ať nastoupím do zápasu v boxu nebo do klece, vždycky srdíčkem budu kickboxer“.

Kdo tě bude vlastně připravovat na MMA zápasy?
„Řekla bych, že s Lojzou a Prším budeme tvořit docela kompatibilní tým 😀 .. takže žádný změny se nekonají. Co se týče silového a kondičního tréninku, zůstávám s Martinem Snášelem. No, a co tahle trojka všecko rozbije, dá dohromady Josh Frána, který se bude starat o to, abych se nerozsypala“.

Ewa Piatkowska vs Aleksandra Magdziak Lopes

Vystoupíš přímo na XFN 6, které se bude konat v pražské O2 aréně. Nebudeš trochu nervózní
mezi MMA smetánkou, k níž se řadí bezesporu Karlos Vémola nebo Viktor Pešta?
„(smích) se vší úctou k velikánům jako Karlos, Viktor a ostatním. Ale tohle moc prožívat nebudu.. spíš budu mít nervozitu vyvolanou jinými faktory. Třeba jenom klecí .. nebo jenom O2 arénou 😀 Těším se, až si s klukama podám ruku“

Jaké jsou tvé cíle v MMA?
„Nejvyšší. Třeba se poprvé postavit do klece 😀 .. chtěla bych udělat kvalitní a atraktivní zápas“.

Sandra Mašková

Jako první žena České republiky, která podepsala smlouvu s nejprestižnější MMA ligou světa UFC je třiadvacetiletá Lucka Pudilová. Tobě ale bude za pár měsíců už 30 let, myslíš, že můžeš dosáhnout stejných úspěchů?
„Haha 😀 .. Vypadám na 25 a cítím se na 20. Z toho vychází průměr kolik .. 22,5? Super! Takže mám ještě půl roku k dobru 😀 .. Jinak mým cílem není dosáhnout „stejných úspěchů“ jako kdokoli. Mým cílem je dělat ten sport, protože mě to baví. Myslím, že můžu dosáhnout, čeho sama budu chtít. Věk jako takový mě nelimituje. Kompenzuji to bohatými zápasovými zkušenostmi z ringu v kombinaci s důslednou péčí o své tělo, a to v podobě správného zatěžování, rozumným dávkováním tréninkových jednotek a mojí vyhrocený stravy 😊 .. mám úžasný zdravý tělo, který zvládne všechno“.

Když už jsem zmínil tvůj věk, neplánuješ pomalu založit rodinu nebo je u Tebe sport prostě na prvním místě?
„Plánuji pomalu založit rodinu. Ale ještě se chci trošku vybouřit, než si dám roční stopku s cemrem 😀 .. přece jen jsem spočítala, že je mi tak 22,5, mám čas .. nech mě v tom .. díky 😀 “

Určitě tak úspěšnou kariéru jako máš ty, by si nezvládla bez sponzorů, mediálních partnerů a dalších lidí okolo sebe. Kdo všechno vlastně stojí za tvými úspěchy a komu by si chtěla poděkovat?
„Já se právě chystám vydat Velkou knihu díků, kam budu mít prostor to všecko vypsat. Protože těch lidí, kterým bych chtěla poděkovat, je mraky mraky moc. Vždycky děkuji sponzorům, trenérům a tátovi, ti mají už můj chronickej vděk.. Dneska chci ale poděkovat jmenovitě jen jednomu člověku, a tím je Petr Kareš, se kterým se znám už od doby, co jsem začínala v repre. Jsem si vědoma, jakým způsobem může být Petr vnímán okolím, ale řekla bych, že to okolí si není vědomo, že vlastně Petra nezná. Já sama za sebe můžu říct, že si Petra jako člověka nesmírně vážím, a obdivuji ho. A neříkám to jen proto, že mi Petr byl vždycky psychickou oporou, podporuje mě, nebo mi třeba čas od času decentně zalichotí 😀 .. Jeho společnost mi byla vždycky příjemná, a jsem ráda, že se na World Games kvalifikoval se mnou, a já ho měla po svým boku v těch nejdůležitějších chvílích. Nicméně – obdivuju ho za to, jak vytrvale se snaží pracovat na zviditelnění tohohle sportu. Třeba i s vědomím, že bude bičovanej za spojení s nějakou kontroverzní personou. A jakože byl slušně bičovanej. Podle mě to chce hodně odvahy a tvrdou psychiku, tohle celý ustát. A do toho se připravovat třeba na Světový hry, kde Petr předvedl btw skvělej výkon. Každej dělá věci tak, jak nejlíp umí. Podle mě Petr jedná s čistými úmysly, a pro mě je a zůstane srdcová záležitost 😊 .. díky Petře za všecko .. a moc nebreč :D“

Sandra Mašková

Přezdívka: Medojed
Narozena: 11. dubna 1988, Praha
Disciplína: Kickbox, box, MMA
Gym: Tiger team, profesionální klub bojových umění
Trenéři: Alois Škeřík, Michal Hořejší

Absolventka Vysoké školy tělesné výchovy a sportu PALESTRA, bakalářský obor Sportovní a kondiční specialista a magisterský obor Wellness specialista.
Motto: „Moje cíle – dělat to, co mě baví. Cesta je cíl.“
Zápasy: přes 60 zápasů v amatérech
Profi: 8 zápasů 1 porážka
Největší úspěchy mezi amatéry:
Vítězka World Games 2017
2x stříbro ME WAKO 2014, 2016
1x bronz MS WAKO 2015
Vícenásobná vítězka Světového poháru Austrian Classics
Několikanásobná mistryně ČR
Úspěchy mezi profesionály:
Mistryně ČR WakoPro Lowkick
Mistryně ČR internacional WakoPro Fullcontact
Mistryně Evropy EUMS lowkick
Mistryně Slovenska wakoPro K1