Šálek nestačil na německou hvězdu. Kadiru jej ukončil v šestém dějství!

Jednadvacetiletý český válečník Tomáš Šálek (11-2-0, 9 KO) bohužel nezvládl německou misi o juniorský titul WBC. O rok starší domácí hvězda Peter Kadiru (7-0-0, 3 KO) jej ukončil v šestém dějství. Video z celého zápasu v článku!

Tak německá mise v hamburské aréně se stále teprve jednadvacetiletému Tomáši Šálkovi nepodařila. Obr z Ústí nad Labem bojoval jako český lev, snažil se, dokonce několikrát našel svými tvrdými pěstmi hlavu soupeře, ale bohužel jím nedokázal otřást. O rok starší Kadiru ukázal hodně kvalitní výkon. Byl jednoznačně rychlejší, přesnější i tvrdší. Hezky střídal pásma a postupně rozbíjel spodky českého bojovníka.

Což se začalo projevovat na kondici Šálka ve čtvrtém kole, kdy stále více zůstával stát domácímu borci na dostřel, za což jej Kadiru trestal. Lukáš Konečný se snažil svého svěřence ještě vyburcovat. „Pojď Tome. Máš ho v provazech. Zkus to!“ – Křičel muž, který se jako jediný Čech stal světovým šampionem. Nepomohlo to. Kadiru do šestého dějství vlétl jako uragán, když zvedákem trefil čistě bradu Šálka a rozjel zběsilou bitku, která vyvrcholila prvním downem. Český válečník však vstal a rozhodně nechtěl duel zabalit, jenže rodák z Hamburku svoji práci nakonec dokončil a mohl z ringu odcházet coby mládežnický šampion federace WBC.