S kým vstoupí Usyk do ringu? Příští týden se rozhodne!

Začal nám rok 2019 a fanoušci profesionálního boxu stále neví, s kým se světový šampion organizací WBA, WBC, WBO a IBF, Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO), střetne. Zamíří jeho kroky do královské těžké váhy? Nebo setrvá v křížové váze, kde si střihne ještě nějaké titulové obhajoby?

Jasno by měli mít fanoušci již příští týden, kdy je do New Yorku svolaná rada. Za stůl by se měl posadit Eddie Hearn společně s Oleksandrem Usykem a promotérem Alexandrem Krasyukem. Zmíněné trio nakonec rozhodne, zdali je pro ukrajinský přízrak lepší přestup do nejtěžší váhové kategorie, či bude lepší setrvat ještě chvíli v křížové váze. S ohledem na spekulace, přichází do úvahy souboj s ruským veteránem a bývalým šampionem WBA, Denisem Lebeděvem (32-2-0, 23 KO). Ten si o souboj s Ukrajincem říkal již v minulém roce.

Naopak v těžké váze není zrovna snadné sehnat soupeře, který by se hnal do jednoho ringu s olympijským vítězem. Joseph Parker (25-2-0, 19 KO) a Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) s díky odmítli a zbytek těžké váhy taktně mlčí. Zatím se tedy skloňují jen dvě jména pro debut v těžké váze. „Jednáme s týmem Alexandra Povetkina a také s týmem Luise Ortize.“ – osvětlil situaci malinko Krasyuk. S kým se utká v prvním zápase roku 2019, dle mnohých odborníků, nejlepší boxer roku 2018, zatím není známo. Koho by jste si vy fanoušci přáli vidět v ringu s Oleksandrem Usykem? Přáli by jste si jej již v těžké váze?