S kým se nakonec Saul Alvarez utká a přijde o titul IBF?

Otázka, která asi nejvíce rezonuje světem profesionálního boxu. S kým se utká mexická hvězdička a šampion organizací WBA, WBC a IBF, Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO)? A odebere mu IBF titul, když odmítne obhajovat s povinným vyzývatelem?

Osmadvacetiletá superstar světa šestnácti provazů má momentálně hodně těžkou pozici. Streamingový gigant DAZN na Alvareze tlačí, aby domluvil trilogii s kazašským knockoutérem Gennady „GGG“ Golovkinem (39-1-1, 35 KO), jenže přesně do toho se Mexičanovi nechce, ale také s tím musel počítat, když podepisoval smlouvu, ve které je jasně vepsaná doložka o trilogii. Ne, Canelo zkrátka raději vymyslí cokoliv jiného, než aby se musel střetnout se sedmatřicetiletým rodákem z Karagandy. Ideálním scénářem mexické hvězdy by byl duel o titul WBO polotěžké váhy, jenž patří ruskému bohatýrovi, Sergeyi „Krusher“ Kovalevovi (33-3-1, 28 KO). Ovšem Rus si řekl o peníze, které mu zatím není nikdo ochotný dát a tak je otázkou, jestli vůbec na souboj dojde. Navíc Kovalev má povinnost obhajovat svůj pás proti Anthonymu Yardemu.

Z druhé strany na Alvareze tlačí organizace IBF. Ta požaduje, aby se držitel jejího pásu domluvil do 23.7.2019 s povinným vyzývatelem, Sergiyem „The Technician“ Derevyanchenkem (13-1-0, 10 KO). Třiatřicetiletý Ukrajinec si vybojoval toto právo letos v dubnu, když zdolal na body nepříjemného Němce s ekvádorskými kořeny, Jacka Culcaye. Není potřeba asi psát, že tento duel Alvareze zajímá ještě méně, než souboj s Golovkinem a tak se docela možná dočkáme následujícího scénáře. Mladý Mexičan přijde o svůj titul IBF, o který si to následně rozdá Golovkin s Derevyanchenkem. Alvarezův tým nakonec přesvědčí Kolavela k vzájemnému střetu, nebo bude muset lanařit šampiona WBO, Demetriuse Andradeho a vítězové těchto soubojů (s velkou pravděpodobností to bude právě Golovkin a Alvarez) se střetnou na jaře příštího roku.