S kým se Joshua nakonec střetne? Bude to Miller, nebo Whyte?

Zákulisní tahanice ohledně obhajoby šampiona WBA, WBO, IBF a IBO v těžké váze, Anthonyho Joshuy (22-0-0, 21 KO), stále pokračují. Jeden den to vypadá, že se střetne s v odvetě s ostrovním rivalem Dillianem Whytem (25-1-0, 18 KO). Druhý den zase prosakují informace o americkém debutu s Jarrelem Millerem (23-0-1, 21 KO).

Dle všech informací má zástupce krále těžké váhy Eddie Hearn hodně na pilno. V kontaktu je s ostrovním raubířem Dillianem Whytem i s americkým drobečkem Jarrellem Millerem. Údajně to však nejsou vůbec lehké námluvy. Whyte není spokojený s finančním ohodnocením a váhá, či nabídku vůbec vzít. To Miller nemá s penězi problém a jde mu hlavně o tituly, které má Joshua v držení. Tím pádem by se návrat krále těžké váhy oddálil na datum 1.6.2019 a přesunul by se na americkou půdu, přesněji do Madison Square Garden.

Tým okolo „Big Baby“ Millera potvrdil, že nabídku obdržel a je schopen ji akceptovat, tudíž tady by byla ruka v rukávu. „ Ano jsme s Hearnem nyní v úzkém kontaktu. Whyte zřejmě nechce přijmout souboj a slyšel jsem, že pokud ho nepřijme, tak Joshua bude boxovat se mnou v červnu. Dillian tak může ztratit velkou šanci, protože trvá na určité finanční odměně. Nabídka, kterou jsem dostal není špatná. Mým hlavním cílem je stejně bojovat o tituly mistra světa. V první řadě mi jde o tituly a až pak mě zajímají peníze.“ – Prozradil pro média 143 kilogramů vážící obr. Otázkou zůstává, jestli to není jen tah Eddieho Hearna, jak zatlačit na Whyta, aby souboj přijal a nenárokoval si zbytečné peníze.