Ryota Murata knockoutoval Stevena Butlera a obhájil regulérní titul WBA střední váhy!

Dnes na domácí půdě v Jokohamě obhájil svůj regulérní pás WBA Ryota Murata (16-2-0, 13 KO), který v pěti kolech doslova zničil kanadského mladíka Stevena „Bang Bang“ Butlera (28-2-1, 24 KO).

Třiatřicetiletý japonský samuraj Ryota Murata letos v červenci získal zpět svůj regulérní titul WBA střední váhy, když v odvetě rozebral Američana Roba „Bravo“ Branta (25-2-0, 17 KO) a vrátil mu tak šokující porážku z loňského roku. Zlatý olympijský medailista z Londýna se jal svůj pás hájit ještě těsně před vánoci a dnes se v jokohamské aréně utkal s teprve čtyřiadvacetiletým Kanaďanem Stevenem Butlerem.

V souboji od začátku dominoval japonský borec, který úspěšně diktoval tempo a Butlera převyšoval ve všech aspektech boje. Murata nádherně střídal pásma úderů a postupně tlačil mladšího vyzývatele do defenzivy. Rodák z Montrealu každým kolem slábl a dostával postupně větší a větší bití. Vše vygradovalo v pátém kole, kde již zjevně unavený Butler po sérii úderů povolil v obraně a Muratovi prošel brutální hák přímo na bradu soupeře. Ten zapadl bezvládně do provazů a zkušený ringový sudí Rafael Ramos musel souboj okamžitě ukončit. Japonskému samuraji tak nyní patří sedmá pozice světového žebříčku a postupně se bude tlačit do střetu s držitelem pásu WBA Super, Saulem Alvarezem.