Rydell Booker: Kubrat Pulev nevyhraje ani s Joshuou, ani s Ruizem!

Americký veterán Rydell „Rock n‘ Rye“ Booker (26-3-0, 13 KO) se rozpovídal o titulových šancích svého posledního přemožitele Kubrata „The Cobra“ Puleva (28-1-0, 14 KO).

Minulý víkend se na galavečeru v kalifornském Fresnu , který pořádala stáj Top Rank Boxing, střetl osmatřicetiletý povinný vyzývatel v rámci IBF Kubrat Pulev se stejně starým americkým veteránem Rydellem Bookerem. Ten, kdo očekával snadnou a rychlou práci ostříleného rodáka ze Sofie, tak zaplakal. Ano, Pulev sice vstupoval do tohoto souboje po půlroční pauze, ale s Bookerem se trápil všech deset kol, jenž nakonec opanoval jasně na body v poměru 2x 98-92 a 99-91. Výkon to však byl prachbídný, což ostatně potvrdil i sám Booker, podle kterého nemá jeho přemožitel v titulové bitvě žádnou šanci.

„Pulev nemůže vyhrát ani s Joshuou a ani Ruizem. Pokud jste sledovali náš souboj, tak vám to musí být jasné. Prakticky jsem mu to vítězství nechal. Boxuje jako robot a neustále opakuje to samé pořád dokola. Kdybych byl ve formě, tak bych jej porazil. Neexistuje žádný způsob, jakým by měl v titulovém souboji porazit Joshuu a nebo Ruize.“ – Rozpovídal se rodák z Detroitu a většina s ním musí souhlasit. Jednak je Pulev zřejmě za svým výkonnostním vrcholem a to nejlepší má již za sebou a za druhé hodně se natrápil i s rumunským válečníkem Bogdanem Dinuem, kterého například Jarrell Miller hladce sfoukl, ve čtyřech kolech. Ovšem Bulharovi jde zřejmě o poslední pořádnou částku na výplatní pásce a ani on sám zřejmě nevěří ve větší úspěch.