Ryan Garcia: Gervonta Davis je děvka! Je až příliš malý na to, aby se mnou bojoval!

Aktuální světová desítka lehké váhy a držitel pásu WBC Silver Ryan „The Flash“ Garcia (20-0-0, 17 KO) se ostřel opřel do svého krajana a aktuálního regulérního šampiona WBA Gervonty „Tank“ Davise (23-0-0, 22 KO).

Pětadvacetiletý svěřenec legendárního Floyda Mayweathera, Gervonta Davis, se v minulém roce přesunul o váhovou kategorii výše. Rodák z Baltimoru je totiž známý, stejně jako jeho kamarád Adrien Broner, špatnou tréninkovou morálkou a tak mívá hodně často problémy se splněním váhového limitu. Jenže v lehké váze již nebude mít takovou silovou převahu a navíc bude menší, než celá špička této kategorie. Proříznutá pusa by se mu tady tedy nemusela úplně vyplatit, což mu naznačil o čtyři roky mladší krajan Ryan Garcia, který doufá, že se s Davisem utká. „Je to talentovaný bojovník a má dobré dovednosti, ale jednu věc mu bůh nenadělil a to je výška. Nebude mě moct zasáhnout a já se s ním do zběsilé bitky určitě nepustím. Je hrozně malý a má krátké ruce.“ – Rozpovídala se vycházející hvězda.

„Ať se to někomu líbí, nebo ne, tak Davis je zkrátka malý na naši váhu. Nedokáže mě zasáhnout a když uvidí mé dovednosti, tak doslova uteče. Posadím ho na zadek a ukážu mu pořádný box.“ – Pokračoval ve vyprávění sparingpartner hvězdného Mexičana Saula Alvareze. „Chci se utkat s Gervontou Davisem hned, protože kdyby viděl mé další knockoutové představení, tak uteče jako děvka. Slyšíš mě Davisi? Jsi jenom děvka. Francisco Fonseca tě absolutně přeboxoval a ty jsi vyhrál jen proto, že jsi trefil jeden šťastný a náhodný úder. Co jsem s ním udělal já? Knockoutoval jsem ho v prvním kole kamaráde. Pokud se pokusíš jít se mnou do bitky, tak tě zchladím. Pošlu tě k zemi a tank už nebude tankem.“ – Hrozí Garcia. Jednadvacetiletý Američan by se měl v létě střetnout s bývalým šampionem třech váhových kategorií Jorgem Linaresem, ale zřejmě svoje plány ještě přehodnotí.