Ryad Merhy knockoutoval Imreho Szellu a stal se prozatímním šampionem WBA!

Aktuální světová dvacítka křížové váhy Ryad Merhy (29-1-0, 24 KO) zdolal v sedmi kolech světovou pětadvacítku Imreho Szellu (24-1-0, 16 KO) a stal se prozatímním šampionem WBA.

Šestadvacetiletý válečník z Bruselu Ryad Merhy dostal druhou šanci na prozatímní titul WBA, kterou tentokrát zvládl na jedničku. První možnost totiž tento rodák z Pobřeží slonoviny dostal v březnu minulého roku, kdy odcestoval do Francie, aby se zde utkal s neporaženým domácím borcem Arsenem Goulamirianem (24-0-0, 16 KO). Dvaatřicetiletý rodák z Arménie, žijící v Kalifornii a reprezentující Francii byl však příliš velkým soustem pro mladého Belgičana a v jedenáctém kole jej dokázal ukončit technickým knockoutem. Aktuální světová šestnáctka a francouzská jednička dostala v tomto roce nabídku na souboj o plnohodnotný titul WBA, jenž uvolnil Oleksandr Usyk.

Merhy tedy mohl pomýšlet na vysněný titul, byť prozatímní, který by jej mohl posunout do duelů o plnohodnotné světové pásy. Tentokrát velký souboj zvládl na jedničku. Svého o deset let staršího soupeře od začátku souboje nešetřil a plody své práce mohl sklízet v sedmém dějství. Nejdříve neporaženého Maďara poslal tvrdým hákem k zemi, aby jej následně opět poslal na podlahu ringu tvrdou kombinací. Ringový sudí Salvador Salva byl nucený souboj ukončit a Merhy mohl začít slavit. Aktuální situace v křížové váze přímo vybízí k odvetě mezi belgickým válečníkem a jeho jediným francouzským přemožitelem. Goulamirian se střetne 15.11.2019 v Paříži s Kanem Wattsem o titul WBA Super a Merhy bude nejspíše povinným vyzývatelem vítěze této bitvy.