Russell se musí spokojit v obhajobě s Nyambayarem. Rigo si to rozdá se Solisme o volný pás WBA!

Již ze soboty na neděli náš čeká našlapaný galavečer v PPL Centre v americkém Allentownu, kde budou k dispozici hned dva pásy mistra světa – WBC pérové váhy a regulérní titul WBA bantamové váhy.

Gary „Mr.“ Allen Russell Jr. (30-1-0, 18 KO) vs. Tugstsogt „King Tug“ Nyambayar (11-0-0, 9 KO) – Šampion WBC a světová dvojka pérové váhy má před sebou již pátou obhajobu pásu, ale stále se nedočkal jmen, které by tolik chtěl. „Kdyby záleželo na mě, tak bych tu dnes stál s Leem Santa Cruzem, nebo Gervontou Davisem. Jenže tomu tak není a já se k tomu musím postavit čelem, protože jsem tu, abych opět obhájil svůj pás.“ – rozpovídal se jednatřicetiletý Američan. Mongol žijící v Los Angeles však není rozhodně snadným soupeřem. Byť nemá zvučné jméno, tak má rozhodně kvalitu. Mezi profesionály ještě neprohrál a mezi amatéry se stal stříbrným olympijským medailistou a vicemistrem světa. „Tug rozhodně přijde ukázat to nejlepší, co v něm je. Bude připravený. Nemá co ztratit a podle toho bude taky bojovat. Není sice tak známý, ale je rozhodně neskutečně nebezpečný.“ – Dokončil své povídání Russell, kterého jednoznačně čeká hodně těžký souboj a nebude žádným překvapením, pokud se dočkáme výměny šampionů.

Guillermo „El Chacal“ Rigondeaux (19-1-0, 13 KO) vs. Liborio Solis (30-5-1, 14 KO) – Bývalý několikanásobný šampion super bantamové váhy Guillermo Rigondeaux ve svých devětatřiceti letech chytil druhý dech a směřuje k velkým bitvám v bantamové váze. Hvězdný Kubánec, který se stal dvojnásobným olympijským vítězem, prohrál v kariéře pouze jednou a to s Vasylem Lomachenkem. Následně se však vrátil knockoutovými výhrami nad Delgadem a Cejou a nyní před ním stojí další titulová výzva. Se zkušeným sedmatřicetiletým Liboriem Solisem si to rozdá o uvolněný regulérní titul WBA bantamové váhy. To by vítěze tohoto duelu mělo vystřelit k titulové bitvě se šampionem WBA (Super) Naoyou „Monster“ Inouem (19-0-0, 16 KO).