Ruský král polotěžké váhy jde hájit titul WBO. Yarde hodlá šampiona ukončit v jeho rodné vlasti!

Již v sobotu večer odstartuje nabitý galavečer v Čeljabinsku. V hlavním souboji galavečera nás čeká titulová bitva v polotěžké váze, kdy svůj pás WBO bude hájit král této váhy, Sergey Kovalev. Proti němu se postaví povinný vyzývatel Anthony Yarde.

Sergey „Krusher“ Kovalev (33-3-1, 28 KO) vs. Anthony „The Beast“ Yarde (18-0-0, 17 KO) – Král polotěžké váhy, Sergey Kovalev, se vrací po třech letech na domácí půdu. Naposledy se ruským fanouškům představil jako neporažený šampion WBA, WBO a IBF, když ve dvanácti kolech naprosto dominantně přejel Isaaca Chilembu. Od té doby však zapsal tři porážky, přesto se dokázal opět vyškrábat na pomyslný trůn polotěžké váhy. Ovšem podle mnohých jej právě porážky s Andre Wardem a Eleiderem Alvarezem změnili. To osmadvacetiletý knockoutér z Londýna, Anthony Yarde, zatím v profesionálním ringu nezaváhal, byť kvalitních bojovníků v jeho rekordu není mnoho. Kvalitního protivníka, jakým je ruský šampion, pak ještě nepotkal. Nyní jej čeká životní šance a na horké ruské půdě se pokusí poprvé získat do držení světový titul.

Rusové světovou třináctku uvítali ve své vlasti po svém. Yardemu se ztratily po cestě kufry a na hotelu mu netekla teplá voda. „Letěli jsme do Ruska VIP třídou, ale i tak se nám samozřejmě ztratila zavazadla. Naštěstí se našla hned druhý den, přesto nás to donutilo jít do supermarketu a koupit si nový kartáček na zuby. Ve večerních hodinách jsem si už přál jen sprchu a jít spát. Když jsem však přišel do koupelny, tak netekla teplá voda. Nahlásili jsme to a za chvíli nám nabídli jiný pokoj. Jenže na novém pokoji také netekla teplá voda. Snažím se do toho nezapojovat emoce, ale je to trochu podezřelé.“ – Stěžoval si po prvních dnech povinný vyzývatel v rámci WBO. Přesto nepochybuje o svém vítězství. „Mám pocit, že je z toho trochu nervózní. Jsem jen kluk z východního Londýna, který začal s boxem v devatenácti letech a nyní mu stojím v cestě. Moje jméno je mezi těmi nejlepšími naší váhy a to ukazuje, že se mnou musíte v budoucnu počítat.“ – Dokončil své povídání mladík s přezdívkou „Bestie z Východu“

Kovalev po změně trenéra, kterým je nyní zkušený Buddy McGirt, takticky vyspěl, což ostatně dokázal precizní výkon v odvetě proti Eleideru Alvarezovi. Ruský šampion působí hodně uvolněně a v pohodě, ale řeči jeho víkendového soka ho přece jen malinko vytáčí. „Ukážu mu, kdo je tady pánem. Může si říkat, co chce, ale je velký rozdíl mezi říkáním a uskutečněním. Už jsem vážně naštvaný na kluky, jako je on. Bude platit za všechno co řekl a sdílel na sociálních sítích. Je to jen dítě, žádný lev. Spíš jen kotě. Malinkaté koťátko.“ – Podle mnohých expertů je čtyřiatřicetiletý rodák z Kopějska příliš velkým soustem pro britského mladíka a pasují jej do role nezpochybnitelného favorita. Yarde však má knockoutový úder, kterým by mohl zaskočit všechny v Traktor Sport Palace, ale také celý svět.