Ruský galavečer s českou stopou. Pejsar si to rozdá s Kudryashovem a Mchunu s Lebeděvem!

Již na tuto sobotu je připravený galavečer v ruském Krasnojarsku, kde i Česká republika bude mít svého zástupce. Plzeňský „Vlk“ se pokusí překvapit ruské „Kladivo“. V hlavním zápase půjde o stříbrný titul WBC.

Václav „Vlk“ Pejsar (14-8-0, 12 KO) vs. Dmitry „The Russian Hammer“ Kudryashov (23-3-0, 23 KO) – Pětatřicetiletá česká dvojka a světová sedmašedesátka křížové váhy Václav Pejsar potřetí ochutná souboj na ruské půdě. V prvních dvou případech šlo o bitvy v těžké váze, kdy v obou případech rodák z Plzně prohrál, ovšem ani jednou neudělal ostudu. Nyní jej čeká opravdu tvrdý oříšek v podobě ruské trojky a světové šestnáctky Dmitrye Kudryashova. Čtyřiatřicetiletý Rus prohrál již třikrát a jeho slibně rozjetá kariéra za světovými tituly se zastavila. Naposledy jej v červnu tohoto roku ukončil před limitem Ilunga Makabu a nyní se rodák z Volgodonsku pokusí vrátit zpět na vítěznou vlnu. I český válečník jde do bitvy po porážce, kterou utrpěl o stejném víkendu jako jeho ruský sok, tedy 15.6.2019, s Nikolajsem Grisuninsem. Dokáže Pejsar zaskočit ruského knockoutéra, nebo se stane odrazovým můstkem Kudryashova k velkým duelům?

Denis Lebedev (32-2-0, 23 KO) vs. Thabisio „The Rock“ Mchunu (21-5-0, 13 KO) – Čtyřicetiletý ruský veterán Denis Lebeděv v létě tohoto roku ohlašoval konec kariéry a zaslouženě odcházel do důchodu. Jenže to bývalému šampionovi křížové váhy nevydrželo příliš dlouho a jde zase do akce. Tentokrát si to v hlavním duelu večera rozdá s o devět let mladší jihoafrickou „Skálou“ Thabisiem Mchunuem. Rus stál v ringu naposledy v listopadu minulého roku, když jasně na body zničil průměrného Američana Mika Wilsona. Nyní jej však čeká tvrdší oříšek v podobě světové sedmičky, která je sice mladší, ale zřejmě má také to nejlepší za sebou. Mchunu ještě v roce 2014 patřil k horkým adeptům na zisk světového titulu, jenže jeho cestu zastavil africký krajan Ilunga Makabu, jenž jej ve vyrovnané bitvě ukončil v jedenáctém kole. Následoval výprask od Oleksandra Usyka, nečekaná prohra s Constantinem Bejenaru a Thomasem Oosthuizenem. V tomto případě nejde jen o stříbrný titul prestižní federace WBC. Vítěz se totiž posune do velké bitvy o tituly a poražený se nejspíš ocitne na konci své profesionální cesty.