Ruský galavečer nebude jen o Kovalevovi. V akci bude také Makabu, či Romanov!

Stříbrný pás WBC křížové váhy bude hájit v Čeljabinsku ostřílený, konžský válečník, Ilunga Makabu. Jeho soupeřem se stane domácí knockoutér, Aleksei Papin. Další vítězství se pokusí zapsat i domácí těžká váha, Evgeny Romanov.

Ilunga Makabu (25-2-0, 24 KO) vs. Aleksei Papin (11-0-0, 10 KO) – Velice zajímavý střet knockoutérů křížové váhy nám přinese ruský galavečer, jehož hlavním lákadlem se stane souboj mezi Sergeyem Kovalevem a Anthonym Yardem. Jednatřicetiletý zkušený, konžský válečník , Ilunga Makabu, přicestuje v tomto roce podruhé na ruskou půdu. V červnu si totiž v Jekatěrinburgu poradil s domácím Dmitryem Kudryashovem o odvezl si stříbrný pás WBC. Aktuální světová šestka nyní narazí na dalšího knockoutéra z východu. Jednatřicetiletý Papin platí za velkou naději a v profesionálním ringu ještě nepoznal přemožitele. Bývalý skvělý kickboxer se s Makabuem již setkal právě na galavečeru v Jekatěrinburgu, kde on sám si připsal jedenácté vítězství a také získal do držení mezinárodní pás IBF. Nyní je čeká společné měření sil a jasným favoritem je rodák z konžské Kanangy. Ovšem stejně jako v případě hlavního souboje je zde velká šance, že bude úřadovat ničivá síla outsidera.

Evgeny Romanov (13-0-0, 9 KO) vs. Dario German Balmaceda (19-17-2, 13 KO) – Aktuální světová třiadvacítka těžké váhy a přemožitel aktuálního šampiona WBC Deontaye Wildera z amatérského ringu, Evgeny Romanov, drží v posledních dvou letech opravdu vysoké zápasové tempo. V minulém roce stihl hned čtyři souboje. V tomto roce se do ringu chystá po třetí. Čtyřiatřicetiletý rodák z Volgogradu je nesmírně šikovným bijcem, ale v rekordu mu stále chybí nějaké kvalitní jméno. V tomto ohledu se nic nezmění ani tento víkend. Do cesty se mu totiž postaví hodně průměrný Argentinec, Dario German Balmaceda, který se spíše pohybuje v křížové váze. V hodně dávných dobách se pohyboval dokonce v polotěžké váze, kde jej dokázal ukončit i hvězdný George Groves. Cokoliv jiného, než hodně expresní vítězství Romanova před limitem, bude velké zklamání.