Ruiz se vrátil s Joshuou na místo činu. Při tiskové konferenci v New Yorku už nebylo tolik úsměvů!

Ve středu Rijád, ve čtvrtek New York a v pátek Londýn. Takový byl plán tiskových konferencí, který Anthony „AJ“ Joshua (22-1-0, 21 KO) a Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO) úspěšně absolvovali.

Ve středu se při tiskové konferenci v Rijádu oba široce usmívali, ale o den později v New Yorku už pomaličku atmosféra houstla. Oba borci se totiž vrátili na místo činu, kde se 1.6.2019 zrodilo absolutně šokující vítězství devětadvacetiletého Američana s mexickými kořeny, kterému aktuálně říkají pane čtyři tituly mistra světa – WBA, WBO, IBF a IBO. Dobře naladěný král těžké váhy si přišel do newyorské místnosti se sombrerem a svými pásy. Jeho britský protějšek působil malinko nervózně. Ještě aby ne, když mezi diváky seděl i oblíbený americký veterán Shannon Briggs a občas zahulákal své oblíbené „Let‘s Go Champ!“.

„New York je místo, kde se to všechno stalo, kde jsem se zapsal nesmazatelným písmem do historie těžké váhy. Vím, jak chutná prohra, ale on se může odrazit zpět na vrchol. Mým úkolem je mu to překazit. Můj život byl jako horská dráha, jednou nahoře, jednou dole. Spousta lidí mi říkalo, že na to nemám, že jsem až moc tlustý. Věřím, že 7.12.2019 dostanete stejný výsledek, jako tomu bylo v prvním souboji.“ – Rozpovídala se na tiskové konferenci aktuální jednička těžké váhy.

„Nechci říkat, že jsem viděl celý náš souboj, ale viděl jsem z něj velkou část. Zabalit souboj rozhodně není zakódované v mém DNA.“ – Rozpovídal se o první porážce rodák z Watfordu. Lidé mi hodně připomínají ztrátu titulů, ale já vždycky říkám, že tratit něco znamená, že už to nikdy nedostaneš zpět. Já tituly zpět získám a jsem si tím jistý. Dostanu 7.12.2019 druhou šanci. Žádné zahřívací souboje. Nemám strach se s ním jít znovu pobít.“ – Nechal se slyšet bývalý světový šampion.