Rozhovor: Vladimír Říha!

Vladimír Říha Vladimíra Říhu čeká 4. června titulový zápas v Rakousku pás WBC CISBB a tak jsme s tím to všestranným bojovníkem nemohli vynechat rozhovor! 

Proč ses vedle bojových sportů rozhodl také věnovat boxu?
Ze začátku to bylo pouze kvůli zlepšení práce rukou, abych je více používal a zdokonalil je a kde jinde si to lépe vyzkoušet a zažit než v boxerském zápase. Pak ale přicházela další a další nabídka a tak nějak se to samo vykrystalizovalo… 🙂

Jsou pro Tebe těžší zápasy v Muay Thai, K-1 nebo v boxu?
I když to vypadá skoro stejně, každý tento styl je úplně jiný sport a každý má něco své. K1 je o tempu a člověk si musí hlídat nohy, ruce a zároveň hodně pracovat. Box je zas ve velkém tempu a padá více úderů na hlavu, jelikož člověk řeší jenom ruce, o to víc se ale může uvolnit a víc si dovolit. Nejtěžší je podle mě Muay Thai a také ho mám i nejraději, je to moje srdcovka. Je to nejkomplexnější postojová disciplína, člověk musí umět pracovat jak na dálku – kopy, údery rukama, tak na blízko kvůli loktům, klinčům, musí přemýšlet a přesto být agresivní.

Vladimír Říha

Kde trénuješ a kdo tě připravuje na boxerské zápasy?
Trénuji v X gym Praha, ale hodně se připravuji i v AMT u Aplíka. Na všechny zápasy, ať je to box, Muay Thai, či K1 mě připravuje moje svatá trojka: Lukáš Masta Jirkovský, Míra Pek a Jirka Aplik Apeltauer. Fyzicky se momentálně připravuji sám, ale dost mi pomáhá Michal Gregor a o mojí zdravotní fyzio stránku se teď stará Martin Dvořák, Danka Gregová a Honza Čermák.

Nyní tě čeká první titulový zápas o pás WBC CISBB, jak ses na tento zápas připravoval?
Stále připravuji, příprava jede do poslední chvíle. Je to pro mě obrovská výzva a příležitost. Připravuji se svědomitě, jako se vždy snažím připravit, hodně běhám, spáruji, lapuji a nově využívám i fyzio tréninky, které bych řekl, že mě hodně uvolňují a pomáhají.

Vladimír Říha

Tvým soupeřem bude rakouská jednička Gogi Knezevic, který na domácí půdě prohrál pouze dvakrát. Koukal si na nějaké jeho zápasy? Jakou zvolíte s trenéry taktiku?
Jojo koukal, abych se na něj dobře připravil a řek bych, že taktika by měla fungovat, ale to zjistíme až v ringu. Spíš jdu poprvé zápas na 10 kol a tak jsem zvědavý, jak to svedu a hlavně, jak budou fungovat nohy v 10 kole, taktiku bych neprozrazoval 🙂

Tvůj zápas bude ve střední váze, pokud titul získáš, tak už v této váhovce zůstaneš?
Jelikož mám normálně 80 kg, tak je to super, nemusím totiž tolik hubnout. Jelikož chodím normálně nižší váhy od 67 do 71 kg. Takže čim větší váhu jdu, tím méně musím hubnout a o to sladší život mám, já totiž miluji jídlo 🙂

Jaké máš plány do budoucna? Budeš se stále věnovat jak boxu tak K1 a Muay Thai nebo se zabydlíš už pouze v jednom z nich?
Plánů je spousta, stále budu zápasit v čem mě lidi rádi uvidí, ale Muay Thai už jsem nešel tři roky a tak bych konečně měl rád zápas v něm. My s Aplíkem říkáme, že někteří lidé Muay thai dělají jiní ho žijí a my jsme ta druhá skupina.Vladimír Říha vs Gogi Knezevic