Rozhovor: Vladimír Řezníček!

Vladimír ŘezníčekVladimír Řezníček se v sobotu utkal na britských ostrovech s neporaženým Ossie Jervierem, kterého jednoznačně vybodoval 3:0 a dokonce jej poslal ve druhém kole po tvrdé pravačce do počítání!

Jaký je to pocit vyhrát v Anglii a ještě takhle jednoznačně?
„Je to super, měl sem z toho hroznou radost, byl jsem jediný kdo tam z cizinců vyhrál a to tam bylo 16 zápasu ten pocit je nepopsatelný proste nádhera…“

Měl si svého soupeře nastudovaného, nebo byla tvá příprava naprosto standardní?
„Koukal jsem jak boxuje, ale jinak příprava byla standardní. Věděl jsem, že soupeř je hodně silný a stále vyvíjí tlak. Bylo jasné, že nesmím stát na místě. Konkrétní taktiku jsem si připravil až v ringu“.

Loni už si jednu možnost boxovat v Anglii měl, ale byla z toho prohra na body. Proč to nevyšlo? Byl soupeř Tommy McCarthy o tolik lepší?
„Ano, v prosinci jsem prohrál na body s McCarthy. Byl to dobrý a tvrdý zápas. Prohrál jsem zaslouženě, ale i tak jsem si z toho zápasu odnesl hodně. Soupeř je 86. na světe a já byl poprvé „venku“. Ještě k tomu zápas na 6 kol a já neměl ty pravé zkušenosti, ale i tak se mi podařilo první a poslední kolo vyhrát. Bohužel jsem nevěděl, jak si rozložit síly. Jak říkám, neměl jsem zkušenosti“.Vladimír Řezníček

Jak by si porovnal z vlastní zkušenosti české galavečery ve Slunetě a Kladně s těmi v Anglii?
„V Anglii boxem doopravdy žijí. Boxuje se na každém „rohu“, každý týden mají galavečery. Líbí se mi jak ty naše tak ty jejich. Každý galavečer má svou jedinečnou atmosféru“.

Kdo tě vlastně trénuje a kde se připravuješ na zápasy?
„Trénuje mě můj táta, který se mi věnuje od mala. Jezdí se mnou po sparingách a kontroluje jak jsem připraven apod“.

Sledoval si titulový zápas v tvé váhové kategorii mezi Radkem Linkou a Davidem Vicenou? Chtěl by sis také o český titul zaboxovat nebo preferuješ spíše zápasy v zahraničí?
„Zápas jsem nesledoval, ale český titul je jeden z mých cílů, tak se necháme překvapit. Nepreferuji zápasy jen v zahraničí, rád bych si se ukázal i doma“.

Jaké máš cíle v profi boxu, co by si chtěl dokázat?
„S manažerem Jaroslavem Vodrážkou a s tátou chceme pomalý rozjezd a samozřejmě to chceme dotáhnout co nejdál. Všichni žijeme boxem celý život, neděláme to jen kvůli penězům, od toho jsou jiné stáje“.Vladimír Řezníček