Rozhovor s Luisem Ortizem o jeho plánech a budoucnosti!

Kubánská jednička a světová osmička těžké váhy, Luis „King Kong“ Ortiz (30-1-0, 26 KO) má před sebou víkendový souboj s Christianem Hammerem (24-5-0, 14 KO). To však není jeho hlavním cílem. Co je hlavním cílem rodáka z Camaguey se dozvíte v rozhovoru, který vznikl pro server Boxing Talk.

Jak Vám jde nyní příprava na Christiana Hammera a co od Vás můžou fanoušci očekávat v tomto souboji? „Momentálně se připravuji v Maiami v Casahierro Gym. Samozřejmě je to pro mě hodně důležitý souboj, ale mám v plánu větší souboje, než je tento s Hammerem. Ostatně, jestli chci získat větší souboje, tak si musím s Hammerem poradit.“

Co víte o Hammerovi, jako o boxerovi? „Je to hodně tvrdý chlap. Porazil neporaženého bojovníka Michaela Wallische a šel hodně kol s Tysonem Furym, který je jedním z nejlepších v těžké váze. Je to opravdu hodně odolný bojovník, na kterého musím být připraven a musím mu vnutit moji hru.“

Vím, že se soustředíte hlavně na sebe, ale co si myslíte o podpisu Tysona Furyho s ESPN? „Myslím si, že jsem snad jedinej chlap ne této planetě, kterého Wilder trefil a přesto chci odvetu. Nevím, jestli jsem blázen, ale jsem hodně soutěživý. Většina borců, co je Wilder trefil, si to už nechtějí zopakovat, ale já tu odvetu zkrátka chci. To je moje myšlení King Konga. Já nehledám lehčí souboje s lehčími soupeři. Chci dokončit svoji práci a znovu ho potkat v ringu, abychom si to mohli rozdat v odvetě.

Pokud by jste si poradil hladce s Hammerem, budete uvažovat o souboji s Wilderem 18.5.2019? „Nechci takto přemýšlet. Chci jít do ringu s jasně stanoveným plánem a odboxovat si svůj boj. Všechno ostatní jsou jen hry v zákulisí. Věřím, že fanoušci chtějí, abych se opět s Wilderem utkal a věřím, že po tom touží i televize. Pokud je Wilder opravdový muž, tak ví, že já jsem největší boj v této váze. Pokud se nedomluví s Furym, tak já jsem tu ten nejnebezpečnější muž.

Cítíte, že jste se od zápasu s Wilderem zlepšil? Pokud ano, tak jak? Nebo to bylo jen o tom, že Vás dobře trefil? „ Měl jsem pocit, že jsem byl aktivnější. Byl jsem před zápasem s ním zraněný. Měl jsem zlomenou ruku. Určitě se nechci vymlouvat. Wilder byl v tomto zápase jednoznačně lepším mužem. Tu noc byl lepším boxerem a zaslouženě vyhrál, ale si myslím, že jsem lepším boxerem celkově. Opravdu tomu věřím. Pokud se podíváte do historie boxu, tak velké zápasy měly vždy odvety a toto rozhodně byl velký zápas.