Rozhovor: Jakub Synek pro Box Events!

Jakub Synek rozhovor
Jakub Synek (3-0-0, 1 KO)

Majitel promotérské firmy BOX EVENTS Stanislav Škoda, který vede Martina Parlagiho, Jakuba Šudu nebo také Dana Táborského nyní vyzpovídal před Trutnovským galavečerem neporaženou polotěžkou váhu Jakuba Synka (3-0-0, 1 KO)

Jakub Synek přešel mezi profesionály loni v říjnu a postupně porazil Rudolfa Murku na body, Petra Jasukieviče technickým KO a vybodoval Poláka Michala Szebestika. Nyní ho 6.3. v Trutnově čeká Maďar Jeno Markhot (8-6-0, 4 KO)

Jak dlouho boxuješ a kdo tě k boxu přivedl?
Boxuju s přestávkami už asi 10let. Byly v tom ale velké pauzy, dané různými důvody (zranění, pracovní povinnosti). K boxu jsem se dostal sám a vlastně náhodou. Když jsem se chystal na přijímací zkoušky na vysokou školu na tělovýchovu, potřeboval jsem zlepšit fyzičku a box mi přišel jako nejlepší a nejefektivnější způsob. Protože pocházím z Hradce Králové, zašel jsem na trénink do místního oddílu Sportovní školy boxu pana Františka Patočky. Po pár trénincích mi to asi začalo jít trochu líp než ostatním začátečníkům (nebo aspoň trenér si to myslel… smích), takže mě to chytlo a už jsem tomuto krásnému sportu propadl.

Kdo tě trénuje a dělal jsi před boxem nějaké jiné sporty?Momentálně spolupracuji s trenérem Karlem Kubcem tady v Trutnově. Jako druhý trenér mi s přípravou pomáhá Milan Ondráško, rovněž trenér místního boxerského oddílu. Před boxem jsem závodně žádný sport neprovozoval, ale jinak miluju všechny sporty, kde se člověk hýbe a odreaguje se.

Jaká jsou tvoje amatérské zkušenosti a co tě přivedlo k rozhodnutí vstoupit do profiringu?
V amatérech jsem boxoval za Sportovní školu boxu Hradec Králové, kde jsme se pravidelně umisťovali na předních místech II. ligy. Absolvoval jsem také několik mezinárodních turnajů v Polsku.

Profesionální box se mi vždycky líbil, ať už konceptem, kdy se člověk připravuje na jeden konkrétní zápas, má přesně směřovanou přípravu. Nicméně jsem o profi začal přemýšlet až když jsem se přestěhoval do Krkonoš a začal chodit trénovat sem do boxerského klubu lokomotivy Trutnov. Začal jsem zase pořádně trénovat a chtělo to nějakou motivaci, nějaké cíle. Proto jsem se svěřil trenérům, začali jsme na tom makat. V létě jsme potom absolvovali soustředění u Lukáše Konečného v Ústí nad Labem a spolu jsme se domluvili na podpoře z jeho strany a už to jelo… (směje se)

Jak se Ti zatím v profi daří?
Zatím si nemůžu stěžovat, mám za sebou 3 zápasy, všechno výhry z toho 1 před limitem. Ale na druhou stranu šlo zatím spíše o zkušenosti a rozboxování se, první větší zkouška mě čeká teď v Trutnově…

Myslíš v budoucnu na nějaké těžší zápasy nebo je pro tebe sport především zábava?
Box je pro mě velká zábava, jinak bych se do toho nehnal:). Jedině díky tomu hledám motivaci pořád lézt mezi ty provazy:-). Teď je to těžké posuzovat, bude záležet na mnoha faktorech, zdraví, výkonnost,… ale samozřejmě, pokud to k tomu bude, rád bych zkusil dojít co nejdál…a to bez těžších zápasů nepůjde.
Jak se těšíš na zápas před domácím publikem?
Těším se moc, je to přece jenom možnost ukázat nejen sebe, ale i box domácímu publiku. Navíc se boxuje v krásném prostředí společenského centra Uffo, kde je vždycky na podobných akcích skvělá atmosféra, přijede se podívat spoustu známých, bude to super!

Promo Trutnov 6.3.2015 ⇓

Galavečer Trutnov 6.3.2015 Galavečer Trutnov 6.3.2015 Galavečer Trutnov 6.3.2015

Partnerem akce je Trutnovská hala UFFO www.uffo.cz