Rozhovor: Petr Kareš nejen o nadcházejícím XFN!

XFN 15 v pražské O2 aréně otevře své brány ve čtvrtek 27. prosince a tak jsme vyzpovídali bývalého skvělého zápasníka a nyní promotéra této MMA akce Petra Kareše!

27.12.2018 – O2 Aréna, Praha, Česká republika
XFN 15 – Marpo vs Rytmus
Live přenos – XFN.cz

Předprodej lístků na plánované XFN 15 v pražské O2 aréně se přehoupl přes astronomických 14 tisíc. Co to pro Tebe znamená? Ještě loni to byla polovička a i tak to bylo neskutečné….
„Bojové sporty jsou můj život a hodně jim dlužím. Znamená to pro mě splněný sen, cíl a splacený dluh mého mladí“ 🙂

Na kolik míst je vlastně stanovena kapacita O2 arény pro XFN? Loni se původně počítalo se 4mi tisíci, ale letos už je to asi úplně z jiné dimenze, bude vyprodáno?
„Ano, ve veřejném prodeji bude vyprodáno. Skyboxy a klubová patra jsou nakoupené na rok dopředu na všechny akce O2 arény a my nevíme přesně kolik diváků přijde tam. Odhaduji ale, že se dostaneme přes 16.000 diváků“.

XFN je tu s námi dva a půl roku a vzestup je to neskutečný. Každý promotér by si takový úspěch jistě přál a tobě se to povedlo. Jaká byla cesta z Podvinného mlýna XFN 1 až do třetí O2 arény XFN 15 nyní v prosinci?
„Byla to cesta plná tvrdá práce. A na této cestě jsem se musel vzdát i vrcholového tréninku a to byla pro mě asi ta největší oběť. Věřím, že to mělo svůj smysl“.

Kam se vlastně XFN ještě může posunout. Děláš galavečery u nás i na Slovensku a v minulosti si mluvil i o expanzi do dalších států. Jaké jsou další plány?
„Posouvat se a zlepšovat se stále, každý jeden den udělat alespoň malý krok dopředu. Nyní s XFN míříme do Evropy“.

V únoru se poprvé v Česku představí kolébka MMA a největší její organizace UFC. Myslíš, že na této účasti má podíl i XFN, které neskutečně zvětšilo fanouškovskou základnu tohoto sportu u nás?
„Myslím, že na tom má podíl každý, kdo se zajímá nebo je součástí českých bojových sportů. UFC je velká nadnárodní společnost, která se rozhoduje na základě čísel. Prodeje XFN, ale i Oktagonu v listopadu k rozhodnutí UFC určitě přispěly. Není to náhoda, že původní červnový termín 2019 zrušili a následně své rozhodnutí změnili i s novým termínem“.

Hodně se spekuluje o účasti Karlose Vémoly na UFC v Praze, jaká je pravděpodobnost, že ho tam vedle Lucie Pudilové uvidíme?
„Karlos stále nemá finální rozhodnutí, nevíme zda ano ani či ne“.

Vraťme se k XFN 15 v pražské O2 aréně. Hlavním zápasem večera bude boxerský souboj Marpo vs Rytmus. Kdy se v tobě zrodila myšlenka tento duel uskutečnit?
„Byl to naprosto přirozený a čistý match-up. Vznikl tak, že jsme se na podzim roku 2017 dohodli v ČR na zápasu s Marpem a v lednu 2018 s Rytmusem. Pak už chybělo málo, aby nás všechny napadl, že by bylo skvěle to spojit do jednoho zápasu“.

Zároveň se do ringu vrací česká legenda a bývalý prozatímní světový šampión organizace WBO Lukáš Konečný. Ten vyzve slovenského boxera Matúše Babiaka. Tento duel asi překvapil všechny fanoušky boxu asi nejen u nás v Česku. Bylo těžké takový zápas domluvit?
„Byl jsem ve správný čas na správném místě. Za návrat Lukáše Konečného česká veřejnost vděčí především Miloši Veselému a celému QWERT Boxingu. Tento zápas je fanoušky nespravedlivě podceňovaný, ale až skončí, tak všichni pochopí, že perfektně zapadá do největší česko-slovenské události bojových sportů v historii“.

Na XFN tak poprvé uvidíme boxerské duely. Je to výjimka nebo budou boxerské zápasy pravidelně zařazovány na startovku XFN?
„V roce 2019 ve spolupráci s QWERT Boxing změníme český box, tak jak jsme změnili MMA“.

Vémola se v O2 aréně utká s brazilským fighterem Flaviem Rodrigem. Proč se soupeř oznámil až na poslední chvíli? Plánoval si pro Karlose původně jiného soupeře?
„Pro Karlose jsme měli připraveno několik řešení. Tento zápasník je optimální pro Vémolu v době, kdy nevíme, zda za méně než 2 měsíce nenastoupí znovu a navíc v životním zápase své kariéry na půdě UFC“.

Startovka XFN je opět neskutečně nabitá a dále uvidíme Muradova, Maškovou, Ondruše, Kincla, Buchingera nebo taky skvělého boxera Vasila Ducára. Na jaký zápas se ty sám nejvíce těšíš a proč?
„Ondruš vs Kincl – bude to bitva druhu jaké já mám osobně nejraději. Tvrdá, chytrá a bezmilostná vůči sebemenší chybě soupeře. Nakonec ať vyhraje jeden nebo druhý, tak si podají ruce a všechno dostane perfektní smysl“.

A trošku odbočím od XFN. Na facebooku se objevila tréninková fotka s Markem Procházkou. 🙂 Jak Ti chybí zápasení?
„Když spáruji s Markem Procházkou, tak mě zase tolik nechybí 🙂 – nikdo nechce být mlácen klukem, kterého před mnoha a mnoha lety mlátil sám. Marek je výjimečný boxer, dříč a kamarád. Zápasení mě chybí moc, ale jsem tam, kde mám být a moje práce mě naplňuje podobně jako zápasení“.