ROZHOVOR: Martin Mráz pro BOX EVENTS!

Martin MrázMajitel promotérské firmy BOX EVENTS Stanislav Škoda nyní vyzpovídal před Trutnovským galavečerem dalšího účastníka galavečera a to debutanta mezi profesionály – těžkou váhu Martina Mráze!

„Viking“ jak je přezdívaný Martin Mráz v pátek 6.3. na galavečeru v Trutnově poprvé vstoupí po více jak 150ti odboxovaných zápasech v amatérech mezi profesionály a nyní zde máme rozhovor!

Jak dlouho boxuješ a kdo tě k boxu přivedl?
O boxu v Trutnově jsem se dozvěděl v r.1993 a v říjnu jsem se s kamarády z učňáku vydal na první trénink, kde trénoval Bohumil Těžký. Spadali jsme a startovali za oddíl Sparta Úpice, kde trénovali Jiří Sádovský a Josef Cabadaj. Věděl jsem, že za Úpici boxoval strejda a táta v 80tých letech často koukal na boxerský přenosy, takže jsem si pak doma zavěšoval tašku z hoblinama a mlátil do ni v zimních rukavicích 🙂 V tý době jsem chodil na základku a box v Trutnově nebyl.

Kdo tě trénuje a dělal jsi před boxem nějaké jiné sporty?
Co jsem vstoupil do profi tak mě připravuje Karel Kubec, po mým návratu k boxu před dvěma lety i Milan Ondráško.
Na základce jsem zkoušel basket, fotbal, ale nerad spoléhám na kolektiv a rádši makám sám na sobě. Asi před deseti lety, kdy jsem skončil kvůli úrazu s boxem jsem čtyři roky chodil na Muaythai, kterej se v Trutnově rozjížděl. Dalších pět let jsem jen cvičil a nedoufal v návrat do ringu.

Jaká jsou tvoje amatérské zkušenosti a co tě přivedlo k rozhodnutí vstoupit do profiringu?
V amatérech mám odboxováno přes padesát utkání. Startoval jsem na MČR mladšího i staršího dorostu, kde jsem získal stříbro a bronz. Když jsem se v roce 1998 vrátil z vojny tak jsme s podporou úpickejch trenéru založili pod Lokomotivou trutnovskej oddíl, kde se po nějaký době trénování ujal Luboš Velecký st. se kterým jsem startoval třikrát na MČR můžu, kde mi chybělo pomyslný štěstí na získání medaile. Startoval jsem i v různých klubech v extralize a první lize. Díky tomu jsem se dostal i do Ústí n L. kde jsem však díky zranění vydržel jen čtyři měsíce.Za to, že zas boxuju vlastně vděčím bejvalý ženě 😀 Před třemi lety, se mi rozpadla rodina a víc jak rok mě nic nebavilo. Nedokázal jsem vypnout ani v posilce a tak jsem zašel mrknout za klukama na box. Tam jsem dostal tak do těla, že jsem neměl čas šrotit. Začal jsem chodit pravidelně a začal zvažovat utkání na gala Luboše Veleckýho v Trutnově. Dopadlo to dobře a tak jsem ještě zaboxoval na gala co pořádal Karel Kubec a chtěl skončit. Na tréninky jsem však chodil dál a nevěděl kam se hnout. V létě pak vstoupil do profi Kuba a Karel a začali bejt náznaky, abych do toho šel s nima a vytvořili jsme tým. Pro mě to do budoucna znamenalo velkou zodpovědnost a dřinu, neb dělám ve fabrice a o volnu mám děti. Takže jsme si nakonec s Karlem plácli, až letos v lednu a začalo se makat.

Myslíš v budoucnu na nějaké těžší zápasy nebo je pro tebe sport především zábava?
Zatím jsem v profiboxu na začátku a sám jsem zvědavej co mi tato zkušenost přinese. Silovej, nebo bojovej sport pro mě není zábava ale spíš úděl. Je to furt ve mě a je těžký z toho vystoupit. Dnes na to však nahlížím i tak, že bych chtěl bejt vzorem pro svý děti, ať už budou dělat jakýkoliv sport.

Jak se těšíš na zápas před domácím publikem?
Jsem rád, že mám debutní zápas doma, protože mám dost příznivců, který chodili na mé amatérské zápasy už před patnácti lety. Rozhodně je nechci zklamat! A určitě to bude i velká šou, na kterou se moc těším.

Promo Trutnov 6.3.2015 ⇓

Galavečer Trutnov 6.3.2015 Galavečer Trutnov 6.3.2015 Galavečer Trutnov 6.3.2015

Partnerem akce je Trutnovská hala UFFO www.uffo.cz