ROZHOVOR: Legendární boxer a stále aktivní trenér Rudolf OBID!

Rudolf Obid - SAC Praga30.března jsme udělali krátký rozhovor s někdejším Československým reprezentantem a stále aktivním trenérem Rudolfem Obidem ze SAC PRAGA!

Krátký rozhovor s Rudolfem Obidem ZDE ⇓

Ruda Obid – česká trenérská legenda
V mých 14. letech mě přivedl můj kamarád do boxerského oddílu SK Hanácká Slávia Kroměříž.
V té době byla tělocvična plná mladých cvičenců, protože oddíl bojoval velmi dobře v mistrovské soutěži. Poctivým tréninkem jsem zaujal trenéra a byl jsem zařazen k mladíkům, kteří měli vybojovat své prvé utkání.
Po několika exhibičních utkáních jsem byl připraven na veřejná utkání a tím začal můj boxerský život. Účastnil jsem se mistrovství nováčků, juniorů a seniorů, která jsem postupně všechna vyhrál až na mistrovství republiky. Pro dobrou výkonnost jsem přestoupil z Kroměříže do Otrokovic a tam bojoval v mužstvu v nejvyšší soutěži.
Startoval jsem v několika mezinárodních i mezistátních utkáních. Vybojoval jsem celkově 120 utkání. Na mnohá rád vzpomínám, ale nejvíce na utkání s našim nejlepším boxerem, který dokonce byl uznáván jako nejlepší na světě. Byl to Jula Torma. První utkání ve Vítkovicích jsem vyhrál, ale po podání protestu a jeho bouřlivém projednávání byl výsledek obrácen. Další utkání jsem s ním vždy prohrál. Smůlou pro mě bylo to, že některá utkání byla nominační buď na ME nebo OH a já vždy prohrál.

Po skončení závodní činnosti jsem začal trénovat. Prvním oddílem byla Slávia Kroměříž. Vychoval jsem tam řadu mladých závodníků a vedl mužstvo v mistrovské soutěži. Abych zlepšil svůj trenérský kredit přihlásil jsem se na studium Trenérské školy v Praze. Tu jsem s vyznamenáním skončil a vstoupil oficiálně na trenérskou dráhu. Prvním oddílem kde jsem trénoval jako profesionál, byla Sparta Praha. Po sloučení s TJ Praga Praha jsem přestoupil i já do tohoto oddílu.
Za léta práce jsem vychoval řadu mistrů republiky, a representantů naší vlasti. Vedl jsem oddíl v mistrovské soutěži a vybojoval s ním řadu mezinárodních utkání. Byla velká škoda, že Sokol, který převzal TJ Praga box v této jednotě zrušil.

Rok 2003 byl dalším mezníkem v mé trenérské práci. Dva mladí muži pan Tomáš Müller a pan Mirek Fajfrlík se pustili do obnovení boxu v Libni a nabídli mě zda bych nepřijal místo trenéra. S radostí jsem to přijal a byl založen nový oddíl S.A.C. PRAGA.
Ruda Obid

Kontakt SAC Praga: 
Email: info@sacboxing.cz
Tel: 284 818 994
Adresa: U Svobodárny 1110/12 Praha 9
WEB: ⇒ZDE⇐
Facebook: ⇒ZDE⇐

Poděkování za pozvání do Pražského boxerského klubu patří skvělé trenérce a rozhodčí Magdaléně Friedové a budeme se těšit na další spolupráci, kterou odhalíme našim fanouškům již brzy!