Rozhovor: Karel Kubec pro Box Events!

Karel kubec
Majitel promotérské firmy BOX EVENTS Stanislav Škoda vyzpovídal před Trutnovským galavečerem Trutnovského trenéra a rozhodčího v jedné osobě – Karla Kubce!

Karel Kubec je trenérem týmu Lokomotivy Trutnov a zároveň se věnuje boxu i z pozice rozhodčího.

Jak dlouho působíš v Trutnovském boxu a jaká je historie vašeho klubu?
Od roku 2007 působím jako trenér Lokomotivy Trutnov. Hned první sezónu jsme získali bronz v II. lize mužů. Vychovali jsme mistry republiky a medailisty z Olympijských her dětí a mládeže. Před tím jsem sám boxoval za BC Trutnov.

Pořádali jsme už galavečery podobného rozsahu?
Pořádal a pořádám pravidelně kola středočeské oblasti boxu.

Chodí lidé na box v Trutnově, má u vás jméno?
Na první oblastní kolo dorazilo asi 300, což nám ukázalo, že je zájem o tento sport.

Proč jsi se rozhodl k uspořádání čistě boxerského galavečera a nešel jsi cestou většiny organizátorů – namixovat více úpolových sportů (MMA, thaibox)?
Jdeme vlastní cestou, pořádáme jen boxerské zápasy a věnujeme se amatérském boxu. Úspěchů jsme dosáhli především v amatérském mládežnickém boxu.

Ty sám i dva tvoji závodníci jste se rozhodli věnovat i profiringu, jak se vám zatím daří?
Martin Mráz nastoupí k svému prvnímu profizápasu, má za sebou bohatou amatérskou kariéru a věřím, že se mu bude dařit i v profi ringu. Ke svému 4 zápasu nastoupí Jakub Synek, zatím má tři výhry.

Na co všechno se můžou diváci 6.3. v Trutnově těšit?
Především atraktivní zápasy, zajímavé domácí závodníky i mistry republiky v amatérech i profi, na startovce stále pracujeme a vylepšujeme. Předprodej běží přes předprodeje v rámci haly UFFO (www.uffo.cz) tel. 499 300 999, e-mail: info@uffo.cz

Partnerem akce je Trutnovská hala UFFO www.uffo.cz