Rozhovor: Jakub Synek

Jakub SynekMáme zde rozhovor z trutnovským boxerem Jakubem Synkem, který se připravuje na svůj titulový zápas 2. července proti Danielovi Venclovi o Baltický pás UBO!

2.7.2016 – Buřtárna u pěti buků, Trutnov
Křížová váha
Jakub Synek (6-0-1, 2 KO) vs Daniel Vencl (4-0-0, 2 KO)

1. Kdy ses rozhodl, že se budeš věnovat boxu a kdo tě vlastně trénuje?
„K boxu jsem se vlastně dostal docela náhodou. V posledním ročníku gymnázia jsem si dával přihlášku na tělesnou výchovu a potřeboval jsem zvednout fyzickou kondici pro přijímací zkoušky. Kamarád mi tenkrát doporučil právě box a pana Františka Patočku v Hradci Králové, který se později stal mým prvním trenérem. Shodou okolností mi to asi začalo jít 🙂 a tak jsem už u boxu zůstal.
Momentálně se po boxerské stránce připravuji v Trutnově pod vedením trenérů Karla Kubce a Milana Ondráška. Fyzickou kondici ladím v Hradci Králové u Petra Schlegela, elitního crossfiterského závodníka a trenéra“.

2. Máš za sebou 7 profesionálních duelů bez porážky, je to těžké si udržet takovýto výkonnostní standard?
„Když jsme s trenérem vstoupili do vod profesionálního boxu, řekli jsme si, jakým směrem a tempem se bude naše cesta ubírat. Zvolili jsme postupné zvyšování náročnosti zápasů, tak jak se bude vyvíjet i moje fyzická/ technická zdatnost. I z tohoto důvodu to zatím tak náročné nebylo“ 🙂

Jakub Synek vs Michal Kulhánek

3. Nyní tě čeká na domácí půdě první titulový zápas a asi i nejtěžší soupeř. Jak se změnila příprava oproti předchozím zápasům?
„Příprava se moc nemění, máme před sebou určitou cestu a tohle je prostě další stupínek na ní… Samozřejmě příprava probíhá s ohledem na typ nadcházejícího soupeře a samozřejmě na délku zápasu…takže ladíme technicko-taktickou stránku a samozřejmě fyzickou kondici“.

4. Kdy ses dozvěděl, že by si mohl boxovat o Baltickou verzi pásu UBO?
„To je docela nová informace, dozvěděl jsem se to cca před týdnem. Příprava už ale byla v plném proudu, takže je to jen o to větší motivace“ 🙂

Jakub Synek vs Michal Kulhánek

5. Tvým soupeřem bude Daniel Vencl, se kterým si už boxoval exhibici. Dan je na osmé pozici a ty na 10. Je pro Tebe výhodou, že má soupeř lepší postavení než ty?
Dana znám, před časem jsme spolu opravdu měli exhibici, nicméně tohle je úplně jiná situace, vyhrát budeme chtít oba, zvlášť když je ve hře titulový pás. A co se týče ratingu, ještě donedávna jsem byl před ním :-)), nicméně změnilo se bodování a tak je na tom Dan momentálně lépe. Ale jako výhodu, nebo nevýhodu to nevnímám, jsem rád za tu možnost utkat se o titul Baltic Champion organizace UBO a také pás serveru Proboxing.cz, který má Dan v současné chvíli v držení, to je teď pro mě hlavní.

6. Bude to tvá i první desetikolová bitva. Do teď si boxoval jen čtyřkolová utkání a jeden zápas na 6 kol. Je to pro Tebe těžké se adaptovat na tolik kol?
„Je pravda, že udržet rychlost, koncentraci a techniku tolik kol není jednoduché, zvlášť v naší váhovce. Nicméně všechno je pouze otázka přípravy a v tomto ohledu dělám vše, abych se, jak říkáš, adaptoval. Velkým přínosem je v tomto ohledu spolupráce s Petrem Schlegelem, jak už jsem zmiňoval výše“.

Jakub Synek vs Michal Kulhánek

7. Plánujete s trenérem v případě výhry vyjet také k zápasu za hranice?
„Určitě ano, tahle otázka úzce souvisí s tím, co už jsem tu zmiňoval, a to s tou postupnou cestou. Jakmile přijde nějaká zajímavá a adekvátní nabídka na zápas “venku“, určitě se tomu nebráníme, ale jak říkám, všechno musí mít hlavu a patu. Jezdit za hranice dělat někomu rating za pár korun určitě tou cestou není“.

8. Komu by si chtěl poděkovat za uplynulou dobu tvé kariéry?
„Poděkoval bych mému prvnímu trenérovi Františkovi Patočkovi ze sportovní školy boxu v Hradci Králové, který mě učil první boxerské krůčky a stál v rohu v prvních zápasech.
Obrovský dík patří současnému trenérovi Karlovi Kubcovi, bez kterého by žádná moje profi-dráha nebyla.
Taktéž Milanu Ondráškovi, který mě taky pomáhá ve všech aspektech tréninku i v zápasech. Dále je to určitě Lukáš Konečný, který mě vzal pod svá manažerská křídla a umožnil vstup do profiboxu a taky Mára Jelínek z Proboxing.cz za stálou (nejen) mediální přízeň!:)
Neméně důležitý je pro mě několikrát zmiňovaný Petr Schlegel, super kondiční trenér a výborný kamarád.
Dále jsou to kluci z hradeckého Good Luck Gymu, kde je super parta a ke kterým si občas jedu dobrovolně pro “nášup“ :-). Výčet všech lidí, bez kterých by to prostě nešlo, je dlouhý a ani by se sem možná nevešel, takže všech, kterých se to týká, prostě DÍKY!
A úplně největší dík patří bezesporu mojí přítelkyni Janě za to, že má se mnou nekonečnou trpělivost a trpí mi tohle moje „blbnutí“.

Jakub Synek vs Petr Fröhlich
Jakub Synek vs Petr Fröhlich- FOTO: Vilém Fisch