Rozhovor: David Kubíček o sedmém galavečeru v Táboře!

Pomalu se nám blíží sedmý ročník galavečeru Noc bojovníků v Táboře, který se bude konat jako každý rok v hotelu Palcát 21. prosince. A proto jsme vyzpovídali bývalého fightera a nyní trenéra a promotéra KBC Tábor Davida Kubíčka.

21.12.2019 – Hotel Pacát, Tábor
Noc bojovníků v Táboře VII
Vstupenky od 280 kč
Start: 19:00

Letos nás čeká již sedmý ročník tradičního galavečeru v Táboře. Čekají nás nějaké novinky?
Ano, novinkou je, že Jakub Sebera bude mít debut ve svém prvním profesionálním zápase v boxu. Dále jsme také dali prostor pro dva zápasy dětí.

Jsou vstupenky již v prodeji? Kde je fanoušci najdou a kolik stojí?
Vstupenky jsou již v předprodeji. Jsou k zakoupení na recepci hotelu Palcát, nebo u nás v KBC Tábor ve fitness OC Slunce. Cena předprodeje je 280 kč a 330 kč na místě

Na co se můžou fanoušci nejvíce těšit a kolik nás čeká zápasů?
Letos bude celkem dost zápasů, pokud to vše vyjde tak by mohlo být i 15 zápasů. Opět jsme dali prostor i našim bojovníkům, na kterých se to snažíme stavět. Doufáme, že za náš klub nastoupí 6 zápasníků, na které se vždy těší domácí publikum… Za celý rok dřiny si to zaslouží.

Loni si mluvil o tom, jak těžké je sehnat sponzory. Je každý rok těžší a těžší pořádat galavečer bojových sportů?
Ano sehnat sponzory není zrovna lehké a člověk, který k našemu sportu nemá cit nebo nadšení, tak prostě ty peníze neinvestuje. Samozřejmě moji známí a kamarádi, kteří mi touto cestou pomáhají jsou mi v tomto směru věrní a já jsem za to vděčný. Druhou věcí je to, že díky popularitě MMA, tak box a Muay Thai jde do ústraní, jak po finanční, tak fighterské stránce…

Jak si skládal letos startovku, bylo těžké sehnat pro všechny své svěřence kvalitní soupeře?
Samozřejmě startovku jsem skládal hlavně z našich bojovníků a pak jsem to doplnil profíkama a poloprofíkama. Zápasy budou kvalitní jako každý rok, protože se snažíme zápasy stavět tak, aby měli oponenti stejný počet zápasů a byly to tak vyrovnané zápasy a ne „tah na jednu branku“.

Uvidíme na tvých galavečerech v budoucnu také profesionální box nebo MMA, kterému se v poslední době extrémně daří?
Ano po druhé u nás bude profesionální box. A to hlavní zápas, náš svěřenec Jakub Sebera. A nejspíš druhý zápas v profesionálním boxu Vladimír Lengál, který je teď na scéně na vysoké úrovni ve všech postojových bojích. O MMA se nezajímám, takže nemám důvod ho zde stavět.

Kolik letos přibylo nových tváří v tvém klubu KBC Tábor? Hlásí se v náboru hodně zájemců?
Manželce chodí mnoho dětí, jinak mi přijde, že lidí chodí přibližně stejný počet. Sám víš, jak je to v tomto směru náročný sport.. Lidí přijde dost, ale nakonec jich zůstane málo.. Prostě to není pro každého.

Tvá žena Věrka byla součástí loňského galavečera také jako fighterka. Uvidíme ji znovu nebo se bude s Tebou věnovat jen organizační činnosti?
Ano má žena má bohužel zdravotní problémy, takže nemůže teď moc trénovat a zápasit. Proto se teď stará o administrativní věci a pomáhá mi s tréninky.

Kdo všechno se bude podílet na sedmém ročníku Noc Bojovníků?
Jak už jsem uvedl, tak z 80 procent mi finančně pomáhají moji přátelé a známí… Lidé kolem gymu, rodina a hlavně manželka.

Co říkáš na zápas století Vémola vs Végh? Byl si výsledkem překvapen?
Výsledkem jsem překvapen nebyl, jelikož vím, že Attila je daleko komplexnější bojovník. Podle mého to zápas století nebyl, zdá se mi to jako reklamní bublina a byznys… Je tu mnoho zápasníků v bojových sportech, kteří dělají daleko větší výsledky, takže nechápu, proč to bylo prezentováno jako „zápas století“…

Změnila popularita MMA bojovou scénu v Česku?
Ano a razantně. Velmi mě mrzí v bojových sportech to, že začala bublina MMA a každý pátý z postojových sportů k němu přechází. Jsou tu lidi na scéně 10-15 let, kteří lítají po světě a dělají skvělé výsledky a dobré jméno ČR a není na ně tak vzhlíženo, jak na některé fightery, kteří pře 3 lety nevěděli co jsou to bojové sporty.

Václav Sivák ovládl mistrovství světa WAKO a poprvé v historii máme takový úspěch. Pomůže to českému Kickboxu?
Ano Václav Sivák je skvělý komplexní zápasník, který dělá dobré jméno ČR v bojových sportech. Před 3 dny jsme u nich byli na kempu v Ostravě, kde jsme společně trénovali a viděl jsem na jak vysoké úrovni je.