Rozanski v plné přípravě před titulovou bitvou!

Oscar Rivas vs Lukasz RozanskiPolský mezinárodní šampión WBC Lukasz Rozanski vyzve již 13. srpna v Kolumbii domácího světového šampióna Oscara Rivase. Nyní se podíváme na video z přípravy!

Organizace WBC na začátku roku nařídila duel mezi úřadujícím šampiónem Oscarem Rivasem (28-1-0, 19 KO) a držitelem stříbrného pásu Evgeny Romanovem (16-0-0, 11 KO). Následně se 16. února před plánovanou dražbou oba týmy dohodli na zápase.

Nicméně z důvodu ruské invaze na Ukrajinu a sankcím ze strany WBC se zápas zrušil a ruskému bijci byl odebrán status povinného vyzývatele a s ním také stříbrný titul. Vyřazeného Romanova tak nahradil logicky mezinárodní šampión Lukasz Roozanski (14-0-0, 13 KO).

Šestatřicetiletý polský bijec a Mezinárodní šampión Lukasz Rozanski získal mezinárodní titul WBC ve váze Bridgerweigt loni v květnu, když v ostře sledované bitvě knockoutoval v prvním kole krajana Artura Szpilku. Ten následně opustil svět profesionálního boxu a přešel do MMA, kde úspěšně debutoval na galavečeru organizace KSW.

Pětatřicetiletý kolumbijský šampión „Kaboom“ Oscar Rivas se stal historicky prvním světovým šampiónem nové váhové kategorie Bridgerweight, když loni v říjnu přetlačil na body šestadvacetiletého kanadského bijce Ryana Rozickiho a uštědřil mu tak první profesionální porážku kariéry.

Duel Oscar Rivas vs Lukasz Rozanski se bude konat v sobotu 13.8. ve třetím největším městě Kolumbie – Santiago de Cali. Hostit jej bude fotbalový stadión Estadio Pascual Guerrero s kapacitou skoro 50 tisíc fanoušků.

Oscar Rivas a Lukasz Rozanski