Rozanski šokoval Polsko. Ugonoha ukončil již ve čtvrtém dějství!

Lukasz Rozanski (11-0-0, 10 KO) šokoval své rodné město a celé Polsko, když s přehledem přejel svého krajana a favorita, Izuagbeho „Izu“ Ugonoha (18-2-0, 15 KO) ve čtyřech kolech.

Dvaatřicetiletý rodák ze Štětína platil dlouhou dobu za velký talent těžké váhy. Společně s bývalým šampionem WBO v těžké váze, Josephem Parkerem, trénoval pod vedením známého kouče Kevina Barryho, který v minulosti vedl například Davida Tuu, či Briana Minta. Jenže Polák s nigerijskými kořeny svůj potenciál zatím prodat nedokázal. Již v roce 2017 jej knockoutoval v pěti kolech americký „Trouble“, Dominic Breazeale, byť Ugonoh vedl na body a ve čtvrtém kole měl dokonce obrovitého Američana na lopatě.

Jenže „Izu“ se nechtěl vzdát a tak vyměnil kouče a vrátil se z Las Vegas zpět do rodného Polska, kde ve dvou kolech zničil kamerunského veterána, Freda Kassiho. Nyní měl přijít další stupínek na vrchol v podobě o rok staršího krajana, Lukasze Rozanského. Ten odmítl roli obětního beránka a rivala poslal poprvé na zem ve třetím dějství. Značně otřesený Ugonoh nevypadal ve své kůži a vůbec nedokázal čelit úderům o půl hlavy menšího soupeře. Rozanski se rozhodl vše vsadit na jednu kartu a ve čtvrtém kole maximálně tlačil na Ugonoha. Ten tlak nedokázal ustát a překvapivě padl. Rozanski ve světovém žebříčku poskočil o 34 míst na třiačtyřicátou pozici a aktuálně je čtvrtým nejlepším Polákem v těžké váze.