Roy Jones Jr. nedoporučuje Anthonymu Joshuovi okamžitou odvetu s Andym Ruizem!

Bývalý světový šampion střední, super střední, polotěžké a těžké váhy, Roy Jones Jr. (66-9-0, 47 KO), nedoporučuje Anthonymu „AJ“ Joshuovi (22-1-0, 21 KO) okamžitou odvetu s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO).

Bývalý šampion čtyř váhových kategorií, Roy Jones Jr., údajně předpovídal pád bývalého krále těžké váhy, Anthonyho Joshuy, s Andym Ruizem. Podle padesátiletého Američana je na vině mylná úvaha britského boxera, že když on porazil Parkera a Parker zdolal Ruize, pak on musí Američana s mexickými kořeny zdolat také. Jenže zapomněl na fakt, že na Novém Zélandu šlo o kontroverzní rozhodnutí.

„Já jsem očekával, že Andy Ruiz zvítězí na Novém Zélandu. Jenže na body mu to nedali a celkem pochopitelně podrželi domácího borce. To však neznamená, že se Ruiz nemohl cítit, jako vítěz. Neztratil sebedůvěru. Joshua se jistě podíval na jejich souboj a uvěřil tomu, že když Parker porazil Ruize a on porazil Parkera, pak on musí také zdolat Ruize.“ – Rozpovídal se pro zámořská média americký veterán.

„Víte, Ruiz má ty nejrychlejší ruce a kombinace v těžké váze. I kdybych byl v nejlepší životní formě, tak Ruiz by byl ten poslední, koho bych si přál do ringu. Má opravdu skvělé kombinace, rychlé ruce a je hodně silný. Věděl jsem, že se chystá zdolat Joshuu. Sice jsem si nemyslel, že to udělá zrovna takto, ale tušil jsem, že jej dokáže porazit. Podle mě jej Joshua podcenil.“ – Pokračoval ve svém vyprávění Jones.

Když se novináři zeptali veterána, jestli by měl rodák z Watfordu jít do odvety, tak byl jednoznačně proti. „Ne. Ruiz ho jednoznačně přejel. Byl nejen knockoutován, ale byl hlavně přeboxován. Joshua by se měl vrátit s jiným soupeřem a zdokonalovat své boxerské umění. Jakmile se zlepšíte, pak můžete uvažovat o odvetě. Není dobré rozhodnutí vstupovat hned do odvety. Boxer není schopný analyzovat svoje chyby a napravit je. Prvně musí chyby napravit a pak může očekávat jiný výsledek.“ – Zakončil své povídání borec, jenž má odboxováno třicet let v profesionálním ringu.