Robert Helenius si věří: Nemám nic proti Anthonymu Joshuovi, ale porazil bych ho!

Aktuální světová čtrnáctka a finská jednička těžké váhy Robert „The Nordic Nightmare“ Helenius (30-3-0, 19 KO) pevně věří, že by dokázal zdolat krále těžké váhy a šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho „AJ“ Joshuu (23-1-0, 21 KO).

Finský obr Robert Helenius začátkem března zaskočil všechny fanoušky v newyorské Barclays Center, ale také všechny fanoušky po celém světě, když ve čtyřech kolech naprosto rozbil neporaženého polského chasníka Adama „Babyface“ Kownackého (20-1-0, 15 KO). Velká výhra byla o to sladší, že šlo o eliminátor v rámci organizace WBA a tedy o přímou cestu ke králi těžké váhy a šampionovi WBA, WBO, IBF a IBO Anthonymu Joshuovi. S tím už se šestatřicetiletý finský obr potkal v rámci přípravných kempů, kdy vypomáhal mladšímu Britovi. Dva metry vysoký Fin si však odsud odvezl cenné zkušenosti a také zde nabral jistotu, že by britského krále dokázal porazit.

„Myslím si, že by to byl hodně zajímavý souboj.“ – Začal své povídání rodák ze švédského Stockholmu hájící finské barvy. „Hrozně bych si ten souboj přál. Byla by to taktická bitva prokládaná tvrdými údery. Víte, byl jsem hodně překvapený, že Andy Ruiz dokázal Joshuu poslat na podlahu ringu a nakonec jej ukončit před limitem. V tom souboji se Anthony dopustil mnoha chyb, ale ty dokázal napravit v odvetě. Já jsem však úplně jiný typ bojovníka než Ruiz. Už dříve jsem s Joshuou trénoval a odboxovali jsme nějaká kola. Nemám proti němu vůbec nic. Je to v pohodě chlapík, ale rozhodně bych ho dokázal porazit.“ – Zakončil vyprávění Helenius. Jenže finský válečník si bude muset stoupnout do dlouhé řady čekatelů. První na řadě je Kubrat Pulev, následovat by měl Oleksandr Usyk a také je zde možnost sjednocujícího souboje Joshuy s šampionem WBC Tysonem Furym.