Robert Helenius: Odveta by zřejmě Adamu Kownackému ukončila kariéru!

Aktuální světová šestnáctka těžké váhy Robert „The Nordic Nightmare“ Helenius (30-3-0, 19 KO) by rozhodně neměl problém s případnou odvetou se světovou sedmnáctkou Adamem „Babyface“ Kownackim (20-1-0, 15 KO).

Když Robert Helenius ukončil 7.3.2020 v newyorské Barclays Center neporazitelnost polského válečníka Adama Kownackého, byla z toho prvotřídní senzace. Nikdo šestatřicetiletému finskému obrovi nedával šanci, hlavně po té, co jej v minulém roce tvrdě knockoutoval Gerald Washington. Ano, přesně ten Washington, kterého jednatřicetiletý rodák z Lomzy sfoukl ve dvou kolech. Jenže jak jedno moudré přísloví praví, styly dělají souboje. Aktuální polská jednička těžké váhy by však ráda dostala odvetu a napravila své vůbec první zaváhání v profesionální kariéře.

Seveřan není proti, ale Kownackého varuje, že se v odvetě nic nezmění. „Byl by to pro mě snadný souboj. Chtěl bych zdůraznit, že si Adama velice vážím. Je to můj vikingský bratr, ale bohužel mi stál v cestě ke slávě.“ – Rozpovídal se dva metry vysoký rodák ze Stockholmu. „Myslím si, že mě odvetu ale nenabídnou. Nebo v to aspoň doufám, protože by to z jejich strany bylo hodně hloupé. Kownacki by dopadl úplně stejně, jako v prvním duelu. Navíc další porážka už by mu vážně mohla ukončit kariéru.“ – Myslí si Helenius, jenž je nyní pouze jediný krok od světového titulu.