Rizin 14: Procházka vs Halsey!

Jiří Procházka vs Brandon HalseyJeden z nejlepších českých fighterů MMA současnosti Jiří Procházka má před sebou další výzvu. Na japonském Rizin 14 vyzve Američana Brandona Halseye, který nahradil zraněného Emanuela Newtona!

31.12.2018 – Rizin 14 – Saitama, Japonsko
Polotěžká váha (93 kg)
Jiří Procházka vs Brandon Halsey

Jiří „Denisa“ Procházka (22-3) se měl původně poslední den letošního roku utkat s Američanem „Harcode Kidem“ Emanuelem Newtonem (26-13). Jenže ten si během přípravy narazil žebra a nahradí ho krajan „Bull“ Brandon Halsey (12-4).

Procházku tak čeká mnohem lepší soupeř než čekal. Český fighter má pod organizací Rizin celkem 8 duelů a prohrál pouze jeden a to přesně před třemi roky v pyramidovém finálovém souboji s legendárním Muhammede Lawalem známým pod přezdívkou „King MO“

Od této porážky si připsal šest výher v řadě a ukázal se také domácím fanouškům v Brně, když loni 29. září dokázal na Fusion FN 16 zničit v prvním kole brazilského fightera „Cowboya“ Wiliana Roberta Alvese.

Nyní ho tak čeká devátý zápas pod organizací Rizin a 26. zápas profesionální kariéry. Do cesty se mu postaví tvrdý a zkušený Američan Brandon Halsey. Ten má za sebou devět zápasů v druhé největší lize světa Bellator, kde dokázal sedmkrát vyhrát a připsal si jen dvě porážky.

Jiří Procházka MMA

Procházkovi patří podle portálu FightMatrix 26. pozice světového žebříčku a Brandon Halsey je momentálně na 43. místě. Pro českého zápasníka to nebude vůbec lehký zápas, ale i tak je český fighter favoritem zápasu.