Rivas vybodoval Rozickiho a je světovým šampiónem!

Historicky první bitvu o světový titul v nově vytvořené váhové kategorii ovládl Kolumbijec Oscar Rivas, když Kanaďana Ryana Rozickiho přetlačil na body! Video v článku!

22.10.2021 – Olympia Theatre, Montreal, Kanada
Bridgerweight
🇨🇴 Oscar Rivas vs Ryan Rozicki 🇨🇦
Jose Manzur 116:111
Juan Carlos Pelayo 115:112
Jack Woodburn 115-112

Kolumbijec Oscar Rivas (28-1-0, 19 KO) se stal ve čtyřiatřicetiletých světovým šampiónem nově vzniklé váhové kategorie Bridgerweight (90,7 až 101,6), když dokázal v očekávané bitvě potvrdit roli favority a porazit do té doby neporaženého Kanaďana Ryana Rozickiho (13-1-0, 13 KO).

Nicméně cesta za titulem nebyla zrovna nejlehčí. Rivas kontroloval úvodní kola zápasu, ale Rozicki chytře čekal, jak se trošku Rivas utaví a začal ve třetím kole tlačit. Kolumbijec opět převzal otěže v druhé polovině boje a snažil se Kanaďana trefovat z větší vzdálenosti, což ne vždy mělo účinek.

V posledním kole to Rozicki ještě zkusil a byl to doslova boj do posledního dechu. Ringový Michael Griffin ještě strhl Rivasovi bod za údery pod pás, ale to už na duelu nic nezměnilo. Zápas tak došel do bodového rozuzlení, ve kterém všichni tři rozhodčí viděli správně jako vítěze Oscara Rivase a ten tak získal světový titul organizace WBC.

Ryan Rozicki byl po zápasu odvezen do montrealské nemocnice, aby mu byl zašitý velký cut u oka a podrobil se prohlídce. Naštěstí se žádné vážnější zranění nepotvrdilo a domácí boxer bude propuštěn domů.