Rigondeaux: Zničím Casimera, zničím jeho cíle a sny!

Šampión WBA Guillermo Rigondeaux se 14. srpna utká s šampiónem WBO Johnem Rielem Casimerem. V sázce bude však jen pás WBO!

14.8.2021 – Dignity Health Sports Park, Carson, USA
Bantamová váha
Guillermo Rigondeaux vs John Riel Casimero

Kubánská jednička a světová trojka “El Chacal The Jackal” Guillermo RIGONDEAUX (20-1-0, 13 KO) a filipínská dvojka a světová čtyřka “Quadro Alas” John CASIMERO (30-4-0, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o titul WBO!

Čtyřicetiletý Kubánec Rigondeaux získal klasický světový titul WBA loni v únoru, když ovládl velmi vyrovnanou bitvu s venezuelským boxerem Liboriem Solisem. Nyní má možnosti získat další světový titul, ale do cesty se mu postaví o osm let mladší filipínský šampión.

Casimero má v držení titul organizace WBO od listopadu 2019, kdy ve třech kolech zdemoloval Zolaniho Teteho z Jižní Afriky. Pás následně obhájil loni v září, když ve třetím kole ukončil Ghaňana Duke Micaha.

 

Zápasit se však bude pouze o pás organizace WBO, neboť plnohodnotným světovým šampiónem WBA je neporažený Japonec Naoya Inoue, který drží titul WBA super.

“Zničím Casimera, zničím jeho cíle a sny. Vím, že má Casimero opravdu silný úder, ale bude čelit někomu s mimořádnými boxerskými dovednostmi. Moje boxerská inteligence je na úplně jiné úrovni, uvidí, jak boxuje šakal”. uzavřel Kubánec