Rigondeaux vybodoval Solise a stal se regulérním šampionem WBA bantamové váhy!

Legendární kubánský „El Chacal“ Guillermo Rigondeaux (20-1-0, 13 KO) si poradil na body s o dva roky mladším Liboriem Solisem (30-6-1, 14 KO) a stal se regulérním šampionem WBA bantamové váhy.

Když se devětatřicetiletý kubánský „Šakal“ Guillermo Rigondeaux postavil v minulém roce proti mexickému mladíkovi Julio Cejovi, tak celý svět žasl. Dvojnásobný olympijský vítěz se pustil do otevřené války, což není jeho zvykem. Přesto slavil vítězství technickým knockoutem v osmém dějství. Nyní před ním však stál zkušenější venezuelský válečník Liborio Solis a Kubánec se správně a zkušeně vrátil ke svému obranému stylu.

Rigondeaux pohodlně kontroloval průběh souboje a o dva roky mladšího Solise poslal v sedmém dějství na podlahu ringu. Otřást jím dokázal i v desátém dějství, ale souboj nakonec nezvládl ukončit před limitem. Po dvanácti kolech tedy mohl slavit zasloužené bodové vítězství v poměru 116-111, 115-112 a 112-115. Hvězdný Kubánec tedy mohl zvednout nad hlavu uvolněný regulérní titul WBA bantamové váhy, čímž se stal šampionem ve druhé váhové kategorii a hlasitě si řekl o střet s japonským „Monstrem“ Naoyou Inouem, jenž má v držení titul WBA (Super) a IBF.