Rigondeaux knockoutoval Delgada a vrátil se zpět!

Kubánský „Šakal“, Guillermo Rigondeaux (18-1-0, 12 KO) je zpět, po roce nečinnosti, kdy dostal školení od ukrajinského přízraku Vasila Lomachenka. Na rozboxování si vybral málo známého mexického mladíka Giovanniho Delgada (16-9-0, 9 KO) a kdo si chtěl smlsnout na kvalitním boxu byl asi zklamán.

Dvojnásobný zlatý olympijský vítěz se s tím totiž vůbec nepáral a v prvním kole byl konec. Delgado než se rozkoukal, tak byl na podlaze ringu. Levoruký Kubánec tlačil celé kolo, když před koncem kola dostal Delgada na provazy a tam jej nemilosrdně ukončil. Rozhodčí Jack Reiss sice začal počítat, ale bylo to zbytečné. Mexičan nebyl schopný pokračovat v boji.

„ Jsem král super bantamové váhy. Tuto noc jsem se cítil v naprosté pohodě a připravený na sto procent. Delgado je dobrý bojovník a já smekám klobouk před ním i jeho týmem. Jsem připravený se utkat s těmi nejlepšími a neporaženými bojovníky. Chci zpět tituly, takže kdo má pás, tak já jsem připravený. Do dalšího souboje bych mohl naskočit klidně i za dva měsíce.“ – uzavřel své povídání legendární „Rigo“.