Řezníček zpět v ringu! Česká dvojka vyzve Czykiela!

Plzeňský Atom gym opět chystá galavečer bojových umění. V ringu se představí fighteři David Vávra, Václav Holota, Hany Greisiger, Petr Kraft, Martin Lorenc a Petr Matějka. Nás bude zajímat především boxerský duel Vladimír Řezníček vs Michal Czykiel!

23.3.2019 – ATOM ARÉNA – Galavečer bojových sportů
Tj Slavoj Plzeň, Česká republika
Třebízského 2702/12, 323 00 Plzeň
Start: 19:00
Vstupenky: – AtomGym, Sokolovská 78, Plzeň a Studio Le Decor, Havlíčkova 3, Plzeň

Křížová váha
Vladimír Řezníček vs Michal Czykiel
Česká dvojka Vladimír ŘEZNÍČEK (8-2-2, 3 KO) a polská čtrnáctka Michal CZYKIEL (1-0-0, 1 KO) se utkají v zápase vypsaném na šest kol!

Vladimír Řezníček přešel v květnu 2017 pod plzeňský tým Atom Gym a jeho kariéra jde od té doby strmě nahoru. Nejprve 14. května 2017 v Praze vybodoval 3x 60:54 odolného soupeře Jana Hrazdíru, poté 9. června v Plzni porazil na body 78:76 a 2x 79:73 českou legendu Jiřího Svačinu, jenž ukázal, že ani ve 39 letech nepatří do starého železa. Následně stál v ringu 24. září, kdy vyzval slovenskou amatérskou hvězdu Michala Plesníka. Velmi očekávaný duel skončil jednoznačnou bodovou výhrou 2x 59:55 a 58:56 pro českého borce a potvrdil tak dominanci na české půdě. Na konci roku 2017 se utkal s Drazanem Janjaninem z Bosny a Hercegoviny, kterého v plzeňské hale Tj Lokomotiva jasně přejel na body 3x 60:54.

V loňském roce odboxoval pouze jeden zápas a to o vysněný profesionální český titul ČUBP 23. června v Karlových Varech. Tvrdý a vyrovnaný souboj s neporaženým Vasilem Ducárem (7-0-1, 6 KO) skončil možná až spornou remízou, když v první polovině duelu byl lepší v ringu Řezníček a v druhé polovině Ducár. Rozhodčí Jan Teleki viděl jako vítěze Ducára, Marcel Brzokoupil dal verdikt remízový a Ondřej Holubek viděl vítěze v Řezníčkovi.

Nyní českého borce čeká soupeř z Polska, 23 letý neporažený Michal Czykiel. Ten má v profiringu teprve jeden zápas, když v říjnu loňského roku knockoutoval ve třetím kole Maďara Kevina Fodora. Řezníček bude jednoznačným favoritem duelu a jak potvrzuje také jeho manažer Marek Jelínek, mělo by se jednat o zápas na rozboxovaní.

„Vláďa nestál v ringu devět měsíců a tak jsme nechtěli po tak dlouhé pauze příliš těžkého soupeře. Takže jsme se domluvili, že budeme chtít soupeře s body, aby byl zápas zajímavý ohledně bodového přínosu, neboť Michal má dva body a také soupeře, se kterým si Vláďa dobře zaboxuje. Volba padla na polského soupeře a myslím, že zápas bude zajímavý. Czykiel ve svém debutu ukázal, že má velmi tvrdý úder a ačkoliv by měl Vláďa vyhrát, tak očekávám, že se Polák zadarmo nedá. Pokud zápas skončí podle našich představ, tak v dalším duelu bychom chtěli již kvalitnějšího soupeře a budeme se pomalu zase ucházet o český titul, případně odvetu s Vasilem Ducárem“. řekl Marek Jelínek

Zleva: Manažer Marek jelínek, trenér Veselin Karagiozov, otec Vladimír Řezníček st.,Vladimír Řezníček a Jiří Svačina