Rekowski: Takam je silný chlap, se silnými údery. Bude to těžký boj!

Carlos Takam vs Marcin RekowskiCarlos Takam (33-3-1, 25 KO) se měl původně utkat o stříbrný titul organizace WBC v těžké váze s Johannem Duhaupasem (34-4-0, 21 KO). Z duelu nakonec z neznámých důvodů sešlo. Nakonec francouzský ranař zvolil jinou cestu a v čínském Macau bude bojovat o interkontinentální pás IBF s polským tvrďákem Marcinem Rekowskim (17-4-0, 14 KO). Duel se uskuteční 29.1.2017.

Máme pro vás i speciální rozhovor, pro polský server ringpolska.pl, s Marcinem Rekowskim, který včera odletěl směr Macau. Takam naposledy boxoval 21.5.2016 s Josephem Parkerem (22-0-0, 18 KO). V tomto duelu padl po bodovém verdiktu 2x 112:116 a 113:115. Pro Rekowského to bude úplně první mimo evropský duel. Většinu zápasů odboxoval na rodném území, třikrát boxoval v Německu a jednou okusil atmosféru v Rumunsku. Avšak v poslední době se mu příliš nedaří. V roce 2016 odboxoval dva duely na domácí půdě. První duel prohrál, technickým knockoutem v sedmém kole, s Andrzejem Wawrzykem (33-1-0, 19 KO). Následně padl velmi sporně na body ( 78:74, 74:78 a 75:78) s Krzysztofem Zimnochem (20-1-1, 13 KO).

Joseph Parker vs Carlos Takam

Jak postupovalo domlouvání duelu s Takamem a kdo koho oslovil?
Před třemi týdny mi zavolal promotér celé této akce a dal mi nabídku na boj s Carlosem Takamem. Řekl mi, že mám několik hodin na rozmyšlenou a ať mu pak zavolám. Naštěstí jsem byl v té době na tréninku a tak jsem se rovnou domluvil s trenérem, že tento boj bereme.

Neváhal jste trochu? Přece jenom Takam je skvělý boxer s brutální silou.
Samozřejmě, že tam byl moment zaváhání. Každý člověk se zdravým rozumem by si to rozmýšlel. Navíc nemyslím si, že ostatní boxeři, by brali tento duel, kdyby měli takto krátkou dobu na přípravu. Carlos je nesmírně silný borec, ale je to výzva a já ji přijal.

Andrzej Wawrzyk vs Marcin Rekowski

Studoval jste jeho zápasy? Takam je boxer, co neustále tlačí.
Samozřejmě, že jsem studoval jeho zápasy. Je to velmi silový boxer, který jde neustále dopředu. Neměl jsem mnoho času na to, abych ho nějak moc sledoval. Viděl jsem jen pár videí.

Takama naposledy porazil Joe Parker. Budeš chtít kopírovat Australana, nebo jedeš bojovat ve vlastním stylu?
Víte, každý je jiný a má vlastní styl. Jiný styl úderů, pohybu, odlišnou taktiku i mentalitu. Budu se snažit v ringu předvést maximum. Máme nějaké věci, které jsme si domluvili s trenérem, tak se jich budu držet. Výsledek uvidíme v ringu, ale já doufám, že bude dobrý.