Ready To Fight: Lopez vs Kambosos!

Teofimo Lopez a George Kambosos mají v New Yorku odváženo. Zítra je čeká souboj o tituly WBA super, WBO a IBF v lehké váze! Video v článku!

27.11.2021 – Madison Square Garden Theater, New York, USA
Lehká váha
🇺🇸 Teofimo Lopez vs George Kambosos 🇦🇺
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená americká a světová jednička „The Takeover“ Teofimo LOPEZ (16-0-0, 12 KO) a neporažená australská jednička a světová pětka „Ferocious“ George KAMBOSOS (19-0-0, 10 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly WBA super, WBO a IBF!

Vážení
Teofimo Lopez: 61,2 kg
George Kambosos: 60,9 kg

Čtyřiadvacetiletý americký boxer Teofimo Lopez získal světový titul IBF v prosinci 2019, kdy na galavečeru v newyorské Madison Square Garden ve druhém kole ukončil tehdejšího šampióna Richarda Commeye. Loni v říjnu se postavil k první obhajobě titulu a zároveň ke sjednocujícímu zápasu s Vasylem Lomachenkem, který měl v držení WBA super a WBO.

Očekávaná bitva v Las Vegas nabídla skvělý a poměrně vyrovnaný zápas, který došel až do bodového rozuzlení. Sjednocující duel nakonec vyhrál na body 116:112, 119:109 a 117:111 právě Lopez. Nyní má tak před sebou první obhajobu všech třech titulů najednou a do cesty se mu postaví australská hvězda George Kambosos, který si v posledním zápase loni v říjnu připsal skalp bývalého šampióna pérové váhy Lee Selbyho.

K duelu však vedla poměrně trnitá cesta. Původně se oba borci měli utkat již v červnu, ale Lopez měl pozitivní test na koronavirus a zápas byl odložen na srpen. Jenže promotérská skupina Triller, která měla zápas pořádat se tohoto duelu vzdala a vše převzala skupina Matchroom Boxing Eddie Hearna a tak tento duel uvidíme i na streamovací službě DAZN již tuto sobotu.