Ready To Fight: Kurbanov vs Teixeira!

Magomed Kurbanov a Patrick Teixeira mají v ruském Jekatěrinburgu také už odváženo a zítra večer se utkají o Mezinárodní titul organizace WBAO v super velterové váze!

11.12.2021 – Jekatěrinburg, Rusko
Super velterová váha
Magomed Kurbanov 🇷🇺🆚🇧🇷 Patrick Teixeira

Neporažená ruská jednička a světová čtyřka „Black Lion“ Magomed KURBANOV (22-0-0, 13 KO) a brazilská jednička a světová jedenáctka Patrick TEIXEIRA (31-2-0, 22 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o Mezinárodní titul organizace WBO!

Vážení
Magomed Kurbanov: 69,8 kg
Patrick Teixeira: 69,7 kg

Šestadvacetiletý Kurbanov získal Mezinárodní titul již v roce 2017, když přetlačil na body tehdejší českou jedničku Štěpána Horvátha. Pás následně ani jednou neobhajoval, ale vždy se k němu vrátil. V listopadu 2019 jej znovu získal výhrou argentinským boxerem Diegem Gabrielem Chavesem, kterého udolal na body.

Poté opět pás pustil a vrátil se k němu letos v květnu, kdy v ostře sledované bitvě dokázal vybodovat britskou hvězdu Liama Smitha a pás znovu získal. Nyní se postaví k první obhajobě a do cesty se mu zítra postaví brazilská hvězda Patrick Teixeira.

Třicetiletý Brazilec získal v listopadu 2019 prozatímní světový titul WBO, když na body ovládl velmi vyrovnaný duel s Carlosem Adamesem z Dominikánské republiky. Letos v únoru se postavil k duelu o světový titul proti Argentinci Brianovi Carlosovi Castanovi. Na něj však nestačil a Castano jej jednoznačně vybodoval.

Hlavním duelem galavečera bude samozřejmě souboj o světový titul v polotěžké vázy Dmitry Bivol vs Umar Salamov. Bivol bude poprvé obhajovat světový titul WBA super, který získal letos v květnu na britském galavečeru v Manchesteru, když porazil Craiga Richardse.