Ray Austin se ve 48 letech opět vrací do ringu!

Bývalý soupeř Wladimira Klitschka a dnes již veterán šestnácti provazů Ray Austin se v pátek po dvou a půl letech postaví opět do ringu. Na galavečeru v Alabamě vyzve neporaženého Kubánce Roberta Alfonsa!

15.2.2019 – Tuscaloosa Rivermarket, Alabama, USA
Těžká váha
Ray Austin vs Robert Alfonso
Veterán „The Rainman“ Ray AUSTIN (29-8-4, 18 KO) a neporažená kubánská trojka Robert ALFONSO (17-0-0, 8 KO) se utkají v zápase vypsaném na 6 kol!

Ray Austin se pohybuje v profesionálním ringu již od od července 1998, kdy hned svůj první duel prohrál na body s krajanem Charlesem Hatcherem.

V roce 2005 dokázal remizovat s legendárním Larry Donaldem a rok později s tehdejším úřadujícím světovým šampionem Sultanem Ibragimovem po skvělém výkonu také remizoval.

V roce 2007 vyzval další legendu profesionálního boxu, Ukrajince Wladimira Klitschka. Zápas pro něj skončil již ve druhém kole, kdy jej Klitschko brutálně sestřelil svou pověstnou levačkou.

V roce 2008 dokázal v souboji o americký titul WBC (USNBC) umlátit v prvním kole hvězdu těžké váhy, Poláka Andrewa Golotu. V roce 2010 se utkal v rámci eliminačního souboje WBC s Kubáncem Odlanierem Solisem. Tento duel ukončil v devátém kole ringový rozhodčí Tommy Kimmons DQ po opakovaných úderech po zaznění gongu. O rok později v souboji o stříbrný titul WBC prohrál technickým KO v desátém kole s Bermane Stivernem.

Po této prohře Austin odešel do boxerského důchodu, avšak o necelé tři roky později stál v ringu znovu a v šestikolovém zápase vybodoval krajana Earla Ladsona. Následovala dvouletá pauza a v roce 2016 naskočil do duelu s Andy Ruizem o americký titul NABF. Mexickému boxerovi dokázal vzdorovat pouhá 4 kola a do 5. kola již nenastoupil.

Austin stál naposledy v ringu 16.7.2016, kdy se v americké Alabamě utkal s Geraldem Washingtonem, který jej ve čtvrtém kole sestřelil a poslal do boxerského důchodu.

Nyní se však Austin opět vrací a pravděpodobně to bude jeho poslední zápas. Neporaženému Kubánci Robertovi Alfonsovi bude chtít zavařit, ačkoliv se Robert Alfonso pohybuje mezi profesionály od roku 2012 neměl proti sobě stále žádného TOP soupeře. Ovšem věk nikdo nezastaví a Austin to bude mít velmi těžké.