Pulev vs. Helenius, jako předskokani Khana s Crawfordem?

20.4.2019 se na americké půdě představí Amir „King“ Khan a jeho soupeřem bude mistr světa WBO, Terence Crawford. Tento galavečer by se měl rozšít o dvě známé tváře těžké váhy. Roberta Heleniuse a Kubrata Puleva.

Není tomu tak dávno, kdy neúspěšný vyzývatel Wladimira Klitschka, Bulhar Kubrat Pulev (26-1-0, 13 KO) podepsal smlouvu s Bobem Arumem a jeho stájí Top Rank. Byla tak jen otázka času, než se obávaná „Kobra“ představí americkému publiku. Podle známého a uznávaného novináře Dana Rafaela, který je novinářem ESPN s vazbou právě na Top Rank, by se měl Pulev objevit na galavečeru Khan vs. Crawford. Jeho soupeřem by měla být, dva metry vysoká, „Severská noční můra“ Robert Helenius (28-2-0, 17 KO)

Oba urostlí chasníci jsou už veterány těžké váhy a oba také dosáhli na titul evropského šampiona EBU. S Heleniusem to vypadlo po porážkách od Johanna Duhaupase a Dilliana Whyta všelijak, jen ne dobře. Ovšem v minulém roce celkem nečekaně knockoutoval v osmém kole Němce Erkana Tepera a nyní se, společně s pásem IBF Inter-Continental, veze na třízápasové vítězné vlně. Pulev naposledy prohrál v roce 2014, kdy jej tvrdě knockoutoval tehdejší král divize Wladimir Klitschko. Od té doby nasbíral šest vítězství a to nejcennější právě v minulém roce, kdy s přehledem vybodoval Hughieho Furyho 117:111, 118:110 a 115:113. Povede se rodákovi ze Sofie poslední krok k titulovému souboji s Anthonym Joshuou? Nebo bude slavit pětatřicetiletý seveřan?